Jestem odpowiedzialny za swoje czyny i słowa

"Odpowiedzialność karna nieletnich" - prelekcja

z Panem Ireneuszem Barchaczkiem.

         W piątek 4 listopada bieżącego roku uczniowie klas piątych i szóstych mniskiej placówki mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pt. "Odpowiedzialność karna nieletnich".

         Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczna Plus” natomiast spotkanie poprowadził były policjant Pan Ireneusz Brachaczek.

         Na dwugodzinnym spotkaniu młodzież poznała przepisy prawne dotyczące odpowiedzialności nieletnich, poznała środki wychowawcze, jakie stosuje się dla małoletnich w przypadku, gdy dopuszcza się on czynu zabronionego oraz jakie zachowania są ryzykowne i niedopuszczalne. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że każde nieodpowiednie zachowanie ma swoje konsekwencje, dlatego trzeba "brać odpowiedzialność za swoje czyny i słowa".

         Ponadto uczniowie przekonali się czym jest zjawisko przemocy w internecie, jakie przepisy prawne je opisują i jakie konsekwencje wynikają ze stosowania cyberprzemocy. Przede wszystkim jednak uzyskali informację, jak ustrzec się zostania ofiarą przemocy w internecie oraz gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.

         Uczestnicy zajęć bacznie słuchali prowadzącego, który ochoczo i bez trudności odpowiadał na nurtujące uczniów pytania. 

         Spotkanie to z pewnością poszerzyło świadomość uczniów na temat odpowiedzialnego postępowania wobec innych oraz uświadomiło młodzieży konsekwencje, które winni ponieść w razie popełnienia  wykroczeń,  łamania norm
i zasad społeczno - moralnych.
ą
Beata Mulczyńska,
21 lis 2016, 02:08
ą
Beata Mulczyńska,
21 lis 2016, 02:09
ą
Beata Mulczyńska,
21 lis 2016, 02:10
Comments