Rok harcerski 2017/2018Dzień Niepodległości

opublikowane: 13 lis 2017, 12:13 przez Paulina Kajstura   [ zaktualizowane 13 lis 2017, 12:17 ]

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się Wieczornica. Dla harcerzy, jako patriotów jest to ważny dzień, bo #MAMY NIEPODLEGŁĄ!!!
Dlatego mieliśmy w tej uroczystości swój udział. Dziękujemy naszym druhnom Marysi Gach, Amelce Kusz i Adze Hutnickiej za wartę przy Fladze.
Zdjęcie wkrótce...

Natomiast niezawodna reprezentacja naszej drużyny stawiła się na Mszy Św. w intencji Ojczyzny w naszym parafialnym kościele.


Harcerska Akcja Znicz

opublikowane: 13 lis 2017, 12:06 przez Paulina KajsturaJak co roku z okazji Wszystkich Świętych, nasza drużyna wraz z 7 DH "Braci Kamyka" wzięła udział w harcerskiej akcji Znicz. Przez 2 dni harcerze z naszej drużyny pełnili dyżury na stoisku i sprzedawali znicze, by zarobione pieniądze przeznaczyć na swoją działalność.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

CZUWAJ!!!

Zbiórka naborowa

opublikowane: 13 lis 2017, 12:04 przez Paulina Kajstura26 października nasza drużyna zorganizowała zbiórkę naborową. Jak co roku, przybyło nam nowych kandydatów na pełnoprawnych harcerzy. Zobaczymy, czy będą wytrwali w uczestnictwie w zbiórkach, a przede wszystkim w godnym reprezentowaniu Związku Harcerstwa Polskiego.

A druhna Natalia została mianowana przyboczną naszej drużyny. GRATULUJEMY!!!

"Harcerski Start" Hufca Ziemi Cieszyńskiej w naszej szkole w Mnichu 15.-17.09.2017

opublikowane: 13 lis 2017, 12:02 przez Paulina KajsturaW piątku 15 września uroczyście w obecności całego Hufca Ziemi Cieszyńskiej rozpoczęliśmy rok harcerski 2017/2018. W tym roku niezmiernie wysoko nosiliśmy głowy, bo podczas Startu byliśmy jego gospodarzami. 
Atrakcji było nie mało, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, nie siedzieliśmy z założonymi rękami. ;-) 
Już w piątek zaczęliśmy od zajęć wprowadzających, by z samego rana w sobotę wyruszyć na bieg patrolowy i uczestniczyć w zajęciach sportowych. Mieliśmy wiele zadań do wykonania, wiele kilometrów do przejścia, ale daliśmy radę. 
Nie zdobyliśmy żadnego miejsca, ale czy o to chodziło...

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, a przede wszystkim naszej Pani Dyrektor za kolejną porcję zaufania i udostęp
nienie szkoły. 

Z harcerskim pozdrowieniem,
CZUWAJ!


Link do krótkiej fotorelacji - Harcerski Start

1-4 of 4