Rok harcerski 2016/2017

Warta przy Bożym Grobie

opublikowane: 24 kwi 2017, 10:31 przez Paulina Kajstura

15 kwietnia w Wielką Sobotę, już można powiedzieć tradycyjnie, nasza drużyna pełniła wartę przy Bożym Grobie. Wszyscy harcerze z pełną powagą i determinacją stali na swojej wyznaczonej warcie. Zbiórka na rzecz FUNDACJI CENTAURUS

opublikowane: 24 kwi 2017, 10:25 przez Paulina Kajstura

Końcem zimy do naszej szkoły doszedł apel, by pomóc fundacji zajmującej się chorymi i niechcianymi zwierzętami. Każda klasa w ramach lekcji przyrody dowiedziała się na czym polega praca tej Fundacji.
 
Natomiast Harcerze z naszej mniskiej drużyny zrobili zbiórkę pieniędzy. Każdy, kto wspomógł akcję dostawał pamiątkową zakładkę lub kalendarzyk z wizerunkiem wybranego zwierzątka. 

W efekcie zebraliśmy 173 zł - jesteśmy dumni, że udało się zebrać taką kwotę. 

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji.


Góra Grosza

opublikowane: 18 gru 2016, 04:54 przez Paulina Kajstura

Już po raz II w naszej szkole akcję Góra Grosza organizowali harcerze z naszej drużyny. Tym razem od 2 do 9 grudnia na wszystkich przerwach zbierali pieniądze do skarbonki. 

W tym roku udało nam się zebrać 139 zł 09 gr, co dało nam 6 kg monet.Wszystkim, którzy się zaangażowanie, serdecznie dziękujemy. 

Msza Św. za Ojczyznę

opublikowane: 16 lis 2016, 11:10 przez Paulina Kajstura

11 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla w Chybiu odbyła się msza św. za Ojczyznę, gdzie nie mogło zabraknąć harcerzy z naszej mniskiej drużyny. Wszystkim druhom i druhenkom, którzy się wstawili, mimo dnia wolnego, dziękujemy!!!


Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

opublikowane: 16 lis 2016, 11:05 przez Paulina Kajstura   [ zaktualizowane 16 lis 2016, 11:19 ]

Jak co roku, tak i teraz nasi druhowie pełnili wartę podczas apelu z okazji Święta 11 Listopada oraz w popołudniowej szkolnej Wieczornicy. Godnie zaprezentowali naszą drużynę za co im dziękujemy.


A nasze druhenki, w naszych harcerskich barwach pięknie zaśpiewały pieśń powstańczą "Dziewczyna z granatem". Również z tą samą pieśnią wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu i tam zajęły I miejsce w swej kategorii. 
Gratulujemy Ani i Julii sukcesu i trzymamy kciuki na dalszym etapie konkursu.Akcja Znicz

opublikowane: 1 lis 2016, 13:22 przez Paulina Kajstura

Jak co roku harcerze z naszej gminy, a co za tym idzie nasza 25 MDH "Ogień" zorganizowali akcję znicz w tych szczególnych dniach pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przy wejściu na cmentarz parafialny od niedzieli 30 października do Dnia Wszystkich Świętych sprzedawali znicze, by wspomóc budżet drużyny przed zakupem umundurowania dla naszych nowych harcerzy. 

Wszystkim za wsparcie serdecznie dziękujemy.


"Harcerski Start" Hufca Ziemi Cieszyńskiej w Wiśle Jaworniku 7. - 9.10.2016

opublikowane: 1 lis 2016, 13:14 przez Paulina Kajstura

Również nasza Mniska Drużyna miała swoją reprezentację w tym ważnym wydarzeniu rozpoczynającym rok harcerski. Główną atrakcją naszego biwaku była gra górska oraz miejska. Wędrówka po górach, mimo śniegu na szczycie okazała się miłą perspektywą na spędzenie wolnego czasu. Na grze miejskiej pomimo tego, że padał deszcz także bardzo dobrze się bawiliśmy. Wszyscy zmęczeni wróciliśmy do szkoły, w której spaliśmy. Tam niemałą niespodzianką okazał się filmik ze wspomnieniami każdej z drużyn sprzed lat.
W dniu 9 października odbył się apel kończący nasz biwak i rozdanie nagród za zdobyte punkty podczas zajęć, nasza drużyna zdobyła I miejsce!!! Zmęczeni, ale także pozytywnie nakręceni na nowy rok harcerski wróciliśmy do domów.
tekst Klaudia Kuś
Akcja promująca :)

opublikowane: 1 lis 2016, 13:10 przez Paulina Kajstura


W piątek 23 września, co to było za zaskoczenie, gdy wychodząc na przerwę o godz. 12.30 zobaczyliśmy na korytarzu namiot, ognisko, harcerzy oraz usłyszeliśmy gitarę i śpiewy.

To nasza 25 Mniska Drużyna Harcerska OGIEŃ zorganizowała krótką akcję zachęcającą wszystkich uczniów z klas IV, V i VI do przyjścia na zbiórkę naborową, która odbędzie się już w najbliższy piątek 30 września o godz. 15.30 w naszej szkole.

Film z YouTube


1-8 of 8