Archiwum‎ > ‎Rok 2016/2017‎ > ‎Klasa 3b‎ > ‎

04. Wydarzenia w klasie Ib - 2014/15POŻEGNANIE      ZIMY
         


Wiosna - cieplejszy wieje wiatr.
Wiosna - znów nam ubyło lat.
Wiosna, wiosna wkoło, rozkwitły bzy ...

           Wiosna już nadchodzi szybkimi krokami, a my żegnamy zimę słowami:
                                Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno
                                W ogień cię rzucamy, bo wiosnę witamy.

KULIG   -  3 marca 2015


Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki

Hej, jadą w saniach panny przy nich Janosiki....
.... Z kopyta kulig rwie, hej kulig rwie.

             W Mnichu prawie wiosna, a w Wiśle.... środek zimy. Nawet nie przypuszczaliśmy, że tak blisko może być jeszcze tyle śniegu. Dopisała nam pogoda, jechaliśmy saniami, a kiedy już dojechaliśmy na miejsce zjedliśmy upieczoną przez siebie kiełbasę.

     Dziękujemy Pani Iwonie Grygierek, że zechciała spędzić z nami ten dzień.

kulig - klasa 1b
BAL   KARNAWAŁOWY
  -  28 stycznia 2015

        Bal ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Tyle pięknych księżniczek, wróżek, dzielnych rycerzy, kowbojów i piratów w jednym miejscu.... Do tego świetna zabawa, loteria z fantami i konkursy.
        Wśród wszystkich przebranych uczestników balu najbardziej zaskoczył nas  Michał Rudnik.
Za kogo się przebrał...?  Tego nie zdradzimy . To zadanie dla spostrzegawczych.


bal IbWIGILIA  KLASOWA

        19 grudnia wspólnie z klasą Ic podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy, udekorowaliśmy  pierniczki i drobne ciasteczka, które potem zjedliśmy.  Aniołek przyniósł nam wszystkim "jajka niespodzianki". Dziękujemy...
            W tym dniu obejrzeliśmy jeszcze przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły "Opowieść Wigilijna" i dowiedzieliśmy się, kto został wyróżniony w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa". Wielu uczniów z naszej klasy wzięło udział w tym konkursie przygotowując przepiękne ozdoby (na konkurs wpłynęło ponad 40 prac). Nagrodzone zostały trzy osoby, a wśród nich nasza uczennica Natalia Winiarska. Gratulujemy.

wigilijka Ib

MIKOŁAJKI


        5 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie "Pani Zamieć" przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły.  Bardzo się nam podobało.
To nie był jednak koniec niespodzianek.... . W tym samym dniu odwiedził nas jeszcze Mikołaj z koszem słodyczy i  z orszakiem aniołów.  Wiadomo... przecież byliśmy grzeczni.

ANDRZEJKI

        28 listopada próbowaliśmy poznać swoją przyszłość. Najpierw przebraliśmy się za czarne koty, a potem sprawdziliśmy kogo z nas czeka  w tym roku wyprawa dookoła świata i jak mają na imię osoby bliskie naszemu sercu.    


PASOWANIE  NA  UCZNIA

        14 października odbyło się w naszej szkole wielkie święto. W tym dniu zostaliśmy pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Mnichu.


pasowanie