Archiwum‎ > ‎Rok 2014/2015‎ > ‎Klasa 3b 2014-2015‎ > ‎

Konkursy

1.K
onkurs ortograficzny

W naszej szkole został zorganizowany konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Składał się on z dwóch części, w pierwszej uczniowie rozwiązywali test z wiedzy ortograficznej, a w drugiej pisali dyktando. Naszą klasę reprezentowali Szymon Horak, Ania Pudełko i Agnieszka Hutnicka. Nasi uczniowie w tym roku jeszcze nie zwyciężyli, ale nasza koleżanka Agnieszka osiągnęła najlepszy wynik spośród uczniów klas drugich.

2. Zwycięska kartka świąteczna
Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową kartkę. Z naszej klasy w konkursie wziął udział Jeremi Moroz i zdobył 3 miejsce w szkole.
3.Kangur matematyczny
Każdy kto lubi matematykę i zadania na logiczne myślenie mógł wziąć udział w Kangurze Matematycznym 2014.
To wyzwanie podjęli  z naszej klasy Jeremiasz Moroz, Ania Pudełko, Szymon Horak i Agnieszka Hutnicka. 
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą dopiero za 2 miesiące.

4. Talentowisko
Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole urządzany jest konkurs młodych talentów pod nazwą "Talentowisko". W tym roku wystąpiła Ania Pudełko  w piosence " Chodź pomaluj mój świat" oraz Jasiu Pisarek z grupą kolegów i koleżanek, który zaśpiewał "Bałkanicę"z repertuaru zespołu Piersi. Ta piosenka w wykonaniu Jasia zdobyła I miejsce w kategorii wokalno-muzycznej oraz nagrodę publiczności. Gratulacje!

5. Pierwsze miejsce w konkursie "Solilandii"
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji -Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku czytaliśmy "Solilandię- wyprawę do Kryształowej Groty". Każda klasa 1-3 musiała przygotować krótką scenkę z tej książki. Naszą klasę w teatralnej scence reprezentowali Monika Górecka, Marta Pustelnik oraz Szymon Horak. Zdobyliśmy 1 miejsce w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego " Książka - przyjaciel prawdziwy. Film z nagraną scenką weźmie udział w następnym etapie. Niecierpliwie czekamy na wyniki.


6. Występ Jasia w VII Gwarowym Konkursie Recytatorskim" Tu sóm moji korzynie"
3 czerwca Jasiu Pisarek wystąpił w konkursie recytatorskim propagującym gwarę cieszyńską. Przedstawił wiersz pt. "Pytka na wiesieli". To pierwszy występ Jasia w takim repertuarze. 7. Jakub Suchan zdobył 1 miejsce w konkursie bibliotecznym "Uczeń-czytelnik-twórca". Stworzył własną książeczkę i w nagrodę otrzymał drugą.8. Jeremiasz Moroz zajął 1 miejsce w gminnym konkursie bożonarodzeniowym w kategorii" szopka bożonarodzeniowa". Gratulujemy!
9. Marta Pustelnik i Szymon Horak reprezentowali naszą szkołę w XIX konkursie poezji religijnej. W nagrodę za uczestnictwo otrzymali piękne dyplomy. 10. Julia Copija i Jeremiasz Moroz reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie z języka angielskiego dla klas 3. W tym roku zabrakło im trochę szczęścia. Życzymy im sukcesów w kolejnych edycjach.11. Nikodem Waleczek zdobył 4 miejsce w zawodach wędkarskich, które odbyły się 30 maja w Chybiu.

12. Monika Górecka wzięła udział w konkursie plastycznym z okazji Dnia Dziecka, który odbył w amfiteatrze, w Chybiu. Zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

13. Jasiu Pisarek po raz kolejny startował w Gwarowym Konkursie Recytatorskim  "Tu som moji korzynie". Zachwycił jury i zdobył wyróżnienie w kategorii klas 1-3.
Comments