Aktualności‎ > ‎

Żywa lekcja muzyki

opublikowane: 17 sty 2017, 08:47 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 17 sty 2017, 10:24 ]

Znalezione obrazy dla zapytania nutka gify

"Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie."

 

/Jimmy Page/

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji muzyki. Tym razem koncert został poprowadzony przez pana Dariusza Wantuch, który jest założycielem zespołu AVOCADO.Zespół ten jest jedynym z najlepszych na Śląsku profesjonalnym kameralnym teatrem muzycznym, rekomendowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, a ponadto jest również finalistą pierwszej edycji programu X-FACTOR!

 

    Koncert odbył się w czwartek, 12 styczna, w sali gimnastycznej naszej placówki. Tematem przewodnim były instrumenty dęte drewniane. Na spotkaniu uczniowie poznali instrumenty z tej grupy muzycznej oraz zrozumieli do czego służy stroik przymocowany w ustniku. Prowadzący przedstawili budowę klarnetu i saksofonu, a następnie wykonali kilka znanych przebojów. Na koniec podopieczni wraz z prowadzącymi stworzyli wspólny zespół muzyczny.

    Atmosfera była wspaniała, a entuzjazm i uśmiech na twarzach dzieci potwierdza fakt, że warto od najmłodszych lat uczyć wrażliwości muzycznej i zachęcać do obcowania ze sztuką.


Film z YouTube


Comments