Aktualności‎ > ‎

Zlot Hufca Ziemi Cieszyńskiej

opublikowane: 6 cze 2016, 12:44 przez Paulina Kajstura   [ zaktualizowane 6 cze 2016, 12:50 ]
Od 27 do 29 maja nasza drużyna uczestniczyła w zlocie Hufca Ziemi Cieszyńskiej. Dla większości "naszych" druhów było to pierwsze tego typu przeżycie. 
W piątek wszyscy o godzinie 17.00 wstawiliśmy się w Drogomyślu w bazie HZC. Każdy znał to miejsce, jednak nie wszyscy mieli świadomość, że kiedyś przyjdzie im tam przeżyć cały weekend :). 
Już na wstępie musieliśmy się zaopatrzyć w miotłę, szufelkę i wiadro. Każdy musiał sobie przygotować swoje miejsce do spania - przynieść materac i koc, a niektórzy nawet łóżko tzw. "kanadyjkę". Gdy już wszystko było gotowe zaczęła się zabawa, różne zadania do wykonania, pokonywanie przeszkód. Jednak przede wszystkim czas ten był okazją do poznania druhów i druhen należących do innych drużyn. Zawiązały się znajomości, tak że, gdy nadeszła niedziela, żal było wracać. 
Przede wszystkim mogliśmy się nauczyć wielu przydatnych, ale też przyjemnych czynności. Młodsi harcerze ćwiczyli strzelanie z łuku, budowanie szałasu, rozwiązywanie zagadek. Natomiast starsi sprawdzili swoje umiejętności w żaglowaniu, co było dla nich wielką przygodą. 
Mimo dużego wysiłku i zmęczenia było warto. :-) 

na poważnie 

na wesoło

                                                                                                                                            CZUWAJ!
Comments