Aktualności‎ > ‎

"Zadbaj o swoje zdrowie"

opublikowane: 15 maj 2018, 22:01 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 maj 2018, 22:06 ]
    11 maja w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs "Zadbaj o swoje zdrowie". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Chybie Pan Janusz Żydek.Celem głównym konkursu jest promocja zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 12 szkół z powiatu cieszyńskiego. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych we wstępnych eliminacjach szkolnych.Finał konkursu został przeprowadzony w formie godzinnego testu zawierającego zadania zamknięte, w tym wielokrotnego wyboru z zakresu materiału dotyczącego zdrowego stylu życia, chorób cywilizacyjnych, pasożytniczych i nałogów oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej. 

W trakcie poprawiania prac konkursowych uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na obiad , a następnie na prezentacje naukowe z zakresu przedmiotów ścisłych.

O godzinie 13.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wzięli w nim udział między innymi zaproszeni goście -Urząd gminy Chybie, Sanepid w Cieszynie, dyrektorzy szkół gminy Chybie. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Trzech najlepszych uczniów wraz z opiekunami otrzymali nagrody w postaci wyjazdu do Warszawy.


Film z YouTube


Comments