Aktualności‎ > ‎

Na zawsze w naszych sercach, pamięci i wspomnieniach...

opublikowane: 19 lut 2019, 10:58 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 19 lut 2019, 11:06 ]
Znalezione obrazy dla zapytania żałoba


        W sobotę16 lutego 2019r.   zebraliśmy się, aby pożegnać Panią Annę Kanafek, byłego dyrektora Szkoły Podstawowej im. Pawła Kojzara w Mnichu, nauczycielkę, wspaniałego pedagoga, a przede wszystkim, dobrego człowieka. Całe życie Ani daje nam świadectwo smutnej prawdy, że najtrudniej rozstać się z tymi, którzy pozostawili po sobie owoce miłości    i dobra.

Przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością        i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała przede wszystkim życie rodzinne, ale też pracę, w naszej szkole przepracowała 30 lat jako nauczyciel- wychowawca, w tym 10 lat zarządzała placówką. Po przejściu na emeryturę zawsze pamiętała o naszej szkole, która przez wiele lat była jej miejscem pracy. Żywo interesowała się szkolnym życiem. Cieszyły ją wszystkie nasze sukcesy, zmiany na lepsze, martwiły sprawy trudne. Przez całe życie udzielała się w pracy społecznej, w szkole jako drużynowa zuchowa, jako ławnik Sądu w Cieszynie, na emeryturze  nadal kontynuowała powołanie pełniąc funkcję prezesa Stowarzyszenia Emerytowanych Pracowników Oświaty Gminy Chybie, aktywnie uczestniczyła w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ostatnio też jako wykładowca.

   Dała się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu – zawsze uśmiechnięta, życzliwa     i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Była osobą pełną życia, mającą szereg pasji

 i zainteresowań. Szczególnie lubiła podróże, chętnie dzieliła się z nami swoimi wrażeniami, wspomnieniami utrwalonymi na zdjęciach. Ale ta podróż była Twoją Aniu wymarzoną

 i ostatnią

 Niestety wobec śmierci, my – ludzie – wszyscy jesteśmy bezsilni.

I choć żegnamy Cię ze smutkiem, to jednak przyświeca nam chrześcijańska nadzieja, że dobry i miłosierny Bóg, u którego dobre czyny idą za człowiekiem, otworzy Ci bramy raju.  Proś u tronu Bożego za swoimi najbliższymi, za naszą szkołą, za stowarzyszeniem, za nami wszystkimi. Obiecujemy Ci modlitwę i pamięć.

                                                                          Odpoczywaj w pokoju!”Na koniec powtarzając za ks. Twardowskim

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...

(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.           


Comments