Aktualności‎ > ‎

Światowy Dzień Świadomości Atyzmu

opublikowane: 3 kwi 2019, 13:49 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 14:11 ]


Znalezione obrazy dla zapytania zapal się na niebiesko

    2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy to święto. W tym roku chcieliśmy zaprosić do akcji nie tylko uczniów i pedagogów naszej szkoły, ale jak najwięcej osób z naszej społeczności lokalnej. Dlatego postanowiliśmy zorganizować happening, by mieszkańcy Gminy Chybie choć na chwilę zatrzymali się i zastanowili nad problemem jakim jest autyzm.

    Przygotowania do tego wydarzenia trwały w szkole cały tydzień poprzedzający tę datę. Uczniowie wraz z nauczycielami na lekcjach wychowawczych oglądali filmiki, czytali bajki terapeutyczne, by w jak najlepszy sposób obyć się z tematem autyzmu. Każda klasa miała za zadanie stworzyć plakat z hasłem, które najbardziej kojarzyło się uczniom z tematem autyzmu.

    I tak 50 uczniów, zaopatrzonych w dużą liczbę plakatów i balony unoszące się nad naszymi głowami wyruszyło w drogę ulicami naszej gminy. Naszym celem były spojrzenia mieszkańców, ich refleksja i zastanowienie się „co oni na tych plakatach mają”. Cel w 100% został osiągnięty – ludzie zatrzymywali się, czytali, pytali, zabierali ulotki. Niektórzy nawet zgodzili się na udział w krótkiej sondzie i odpowiadali na pytania związane z niepełnosprawnością, autyzmem i innymi chorobami. Przemierzając ulice wstępowaliśmy do różnych instytucji, by przypomnieć o tym dniu, by poprosić o solidarność z osobami chorymi na autyzm. Wszędzie zostaliśmy ciepło przyjęci, otrzymaliśmy wsparcie, słowa podziwu i aprobaty.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tego dnia, a szczególnie Komendzie Policji w Strumieniu za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas przejścia ulicą Cieszyńską, właścicielom sklepu papierniczego „Papiernik” za obdarowanie nas niebieskimi balonami napełnionymi helem, Gminie Chybie za obdarowanie nas czapeczkami z logo gminy, Bibliotece publicznej i Przedszkolu w Chybiu za słodki poczęstunek, Przedszkolu w Mnichu za prezent upamiętniający ten dzień.


Film z YouTubeComments