Aktualności‎ > ‎

Sukcesy naszych ucznniów

opublikowane: 24 maj 2018, 12:22 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 19 cze 2018, 13:01 ]

Znalezione obrazy dla zapytania oklaski gif
Mamy LAUREATA w XIX Wojewódzkim Jednoosobowym Konkursie z Fizyki zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach

24 maja 2018 r. odbył się finał konkursu w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Paweł Pietrzyk, uczeń 3 klasy Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Pawła Kojzara w Mnichu zajął II miejsce i uzyskał tytuł laureata.

Uczeń rywalizował z innymi trzecioklasistami z województwa śląskiego. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie należało rozwiązać test, w drugim rozwiązać zadanie rachunkowe, zadanie problemowe, zadanie doświadczalne z zakresu całego materiału fizyki w gimnazjum. W pierwszym etapie uczestniczyło 205 uczniów klas trzecich.

Do trzeciego etapu Jury zakwalifikowało 6 uczniów. Paweł wystąpił w finale konkursu i przedstawił swój projekt. Temat przygotowanego przez niego projektu to „L.P (LEWITUJACY POCIĄG ) TURBOPTYŚ”. Paweł przedstawił prezentacje multimedialną, oraz zaprezentował działanie swojego modelu. Zarówno prezentacja jak i działanie modelu wzbudziły bardzo duże zainteresowanie.

Uczniowie projekty przedstawiali przed jury w składzie: prof. dr hab. Władysław Borgieł (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Joachim Gmyrek (Politechnika Śląska w Gliwicach) oraz mgr Janina Ozimina (I LO w Wodzisławiu Śląskim).

Poziom konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się ogromną wiedzą, ale również mieć stalowe nerwy.

Gratulacje dla Pawła!

Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców Pawła, którzy wspierali Syna w jego poczynaniach.

Nauczyciel fizyki

Ewa Szczypka

    

    Dn. 25 maja 2018r. w ZSEG-Cieszyn odbył się powiatowy konkurs językowy dla gimnazjalistów "POKAŻ SWÓJ JĘZYK". 19 uczniów wzięło udział w "zabawie językowej"       z zakresu języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. uczniowie m.in. rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, składali połówki zwrotów oraz porządkowali kwestie dialogowe. Atrakcją było korzystanie z aplikacji internetowej Quizizz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki, a wszyscy uczestnicy - słodki poczęstunek. Zwycięzcami konkursu zostali: j.angielski: I m. Renata Czyż z SP w Mnichu,, III m. Urszula Mrózek z SP w Mnichu. Gratulujemy!


     
Jak co roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez LO im. Skłodowskiej – Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

W tym roku czołowe miejsca zajęli:

Andrzej Chucher – 1 miejsce w konkursie z geografii (opiekun: p. Klaudia Chrapek)

Mateusz Jadziński – 2 miejsce w konkursie z geografii (opiekun: p. Anna Mrzyk)

Urszula Mrózek – 3 miejsce w konkursie z języka polskiego (opiekun: p. Małgorzata Krzysiek)

    


Uczennice klasy trzeciej gimnazjum na podium konkursu "Pokaż swój język"


Renata Czyż zajęła pierwsze miejsce, a Urszula Mrózek  trzecie w VII edycji konkursu pod patronatem Starosty Cieszyńskiego w zakresie języka angielskiego. Konkurs został zorganizowany przez ZSEG w Cieszynie. Uczniowie klas trzecich powiatu cieszyńskiego uczestniczyli w rozgrywkach językowych w zakresie znajomości języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Motywem przewodnim były zawody, do których przygotowuje się młodzież szkoły.

 

 
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"

wyróżnienie zdobyli: Jakub Francuz z klasy 4c

                               Magdalena Szkrobol z klasy 5a

                               Jakub Linnert z klasy 2b gimnazjalnej

wynik bardzo dobry zdobył Andrzej Chucher z klasy 2b gimnazjalnej.

Gratulujemy.Sukces Jakuba Linnerta.

Jakub z klasy gimnazjalnej 2b zdobył wyróżnienie w konkursie  "Matematyka jest wszędzie" organizowanym przez RODN "WOM" w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją "Matematyka dla wszystkich". 

Praca naukowa Jakuba nosi tytuł "Problemy milenijne, czyli jak zadanie warte milion dolarów zmienia nasze życie". 

Film z YouTube


Sukces matematyczny Sebastiana Kowalika.

17 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły: Marcin Ryt, Paweł Pietrzyk i Sebastian Kowalik z gimnazjalnej klasy 3B wzięli udział w konkursie matematyczno - logicznym "MATNIA" organizowanym przez liceum w Pawłowicach. Chłopcy zmierzyli się z testem matematycznym, zagadkami i rebusami logicznymi, grą komputerową i tangramem.

Trzecie miejsce w tym konkursie zdobył Sebastian. Wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce, a startowało ponad 30 uczniów.

Gratulujemy.

Film z YouTube


Michał Mrzyk z klasy 4a i Jerzy Kołodziejczyk z klasy 5a zostali Laureatami XXI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

Jurek już po raz trzeci z rzędu!!!

Michał po raz pierwszy. W finale zdobył 29 punktów na 30 możliwych, a mimo to zajął 4 miejsce spośród 165 finalistów!!!, co świadczy o bardzo wysokim poziomie tegorocznej edycji tego konkursu, który odbywał się na podstawie znajomości aż 3 Starotestamentalnych Ksiąg!!!

 

Jeremiasz Moroz i Szymon Horak z klasy 6b zostali tegorocznymi Finalistami XXIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Ty jesteś mój Syn umiłowany..."


Film z YouTube


Comments