Aktualności‎ > ‎

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

opublikowane: 26 mar 2018, 14:01 przez Magdalena MleczkoW tym roku szkolnymi laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty zostali gimnazjaliści: Julia Bąk z języka polskiego (przygotowana przez Małgorzatę Krzysiek) i Andrzej Chucher z geografii (przygotowany przez Klaudię Chrapek). 

Nasi laureaci są wszechstronie uzdolnieni. Dla Andrzeja – ucznia II klasy gimnazjum – nauka jest pasją i sprawia mu przyjemność. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z kolegami, pomagając im w nauce. Ponadto ujmuje swoją skromnością. 

Julka – uczennica klasy III gimnazjum – rozwiązała test konkursowy na maksymalną liczbę punktów. Przeczytała wiele książek, m.in.: „Igrzyska śmierci”, „Dziecko Noego”, „Folwark zwierzęcy”, „Ogniem i mieczem”, „Odprawę posłów greckich”. Poznała tajniki gramatyki i poezję Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa. Poświęciła dużo czasu na ćwiczenia stylistyczne, by się rzetelnie przygotować, ale opłaciło się. Lepiej nie mogła napisać. 

Laureaci przyjmowani są do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych poza rekrutacją i nie piszą części egzaminu gimnazjalnego (Julka – języka polskiego, Andrzej – przedmiotów przyrodniczych). 

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!
23 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie w ramach projektu "Trzy odsłony kultury" odbyły się konkursy:recytatorski, wokalny i teatralny. W konkursach mogli uczestniczyć tylko uczniowie oddziałów gimnazjalnych. W konkursie recytatorskim reprezentantami szkoły byli Wiktoria Gruszka oraz Jakub Linnert, natomiast w konkursie teatralnym wystąpiła 19-osobowa grupa teatralna "KLEKS". Konkursy zakończyły się dla nas dużym sukcesem. Jakub Linnert recytując wiersz "Opowieść o księciu Agibie" W.S. Gilberta zajął     I miejsce oraz zdobył nagrodę publiczności. I miejsce zajęła również grupa teatralna, która wystąpiła z przedstawieniem profilaktycznym "Na Olimpie".

Film z YouTubeUczeń klasy piątej  Karol Górniak wyśpiewał 3 miejsce w konkursie WINTER SONG, który odbył się w Szkole Podstawowej w Zaborzu. Karol śpiewał piosenkę The Beatles "Help".


Podobny obraz
Comments