Aktualności‎ > ‎

RELACJA Z ZIMOWISKA

opublikowane: 16 lut 2016, 12:27 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 21 mar 2016, 14:07 ]Film z YouTube

"PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywały się półkolonie. Tematem przewodnim były „Podróże małe i duże”. Pierwsze trzy dni ferii przeznaczone były dla uczniów klas młodszych, dwa pozostałe dla klas IV-VI.

W poniedziałek wybraliśmy się w podróż do krainy Królowej Śniegu. Oglądaliśmy film animowany „Królowa Śniegu”, malowaliśmy ilustracje do filmu oraz wykonaliśmy z kartonu sanie Królowej Śniegu. Mimo pobytu w śnieżnej krainie, wśród uczniów panowała gorąca atmosfera. Wszyscy z zaangażowaniem rysowali portret królowej lub jej wspaniały pałac.

            We wtorek udaliśmy się w odwiedziny do Indiańskiej wioski, gdzie spotkaliśmy się z wodzem plemienia. Okazało się, że wódz przygotował dla nas zadanie: każdy musiał wykonać swój niepowtarzalny pióropusz oraz totem.

W nagrodę zostaliśmy przyjęci przez wodza do jego plemienia. Najtrudniejszym zadaniem była jednak budowa wigwamu. Dobrze, że był z nami Pomocna Dłoń, który pomógł nam zrobić konstrukcję. Bez jego pomocy nie podołalibyśmy zadaniu.

            W środę odbyliśmy podróż dookoła świata. Poznaliśmy mieszkańców wszystkich kontynentów. Wiemy, w którym kraju zjemy najlepszą czekoladę i przepyszne bagietki. Znamy flagi i stolice wybranych państw europejskich. Mimo, iż podróż zajęła nam tylko jeden dzień, zostanie w naszej pamięci na długo.

            W czwartek starsi uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił                  w budownictwie z … miniaturowych cegiełek gipsowych. Każdy z uczestników samodzielnie wykonał swoją budowlę. Uczniowie mięli do swojej dyspozycji całą gamę kolorów farb stosowanych w modelarstwie figurkowym, wiele rozmiarów pędzli. Poznali etapy produkcji form i odlewów gipsowych. Mogli też samodzielnie wykończyć gotowy projekt.

            Piątek był dniem poświęconym grom planszowym. Na naszym stole znalazły się m.in. Carcassonne, Puerto Rico, Mondo, Dixit, Rummikub, Dobble, Story Cubes. Muszę przyznać, że rozgrywki były naprawdę interesujące. Każdy z uczestników wrócił do domu z dużą dawką pozytywnej energii!

 

Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę!Zobacz galerię

Osikowa Dolina


Osikowa Dolina to magiczne miejsce, które dane nam było odwiedzić podczas ferii 16 lutego. Maleńka miejscowość Koziegłowy (niedaleko Częstochowy), niewielki budynek przy głównej drodze, a w środku ,,same dziwy”. Przepiękne osikowe arcydzieła. Dla niewtajemniczonych – osika, to drzewo używane między innymi do wyrobu zapałek, celulozy i różnorodnych sprzętów gospodarstwa domowego.

Zwiedzenie małej galerii stało się dla nas jeszcze większą zachętą do samodzielnej pracy.

Każdy z nas otrzymał niezbędne przyrządy do pracy oraz kolorowe wiórki osikowe, z których to powstały najpierw jajko wielkanocne, a potem piękne koszyki wiosenne.

Praca nie była wcale trudna i nawet najmłodsze pierwszaki ,,wyczarowały” swoje prace na szóstkę!

Na koniec prawie każdy uczestnik wycieczki zakupił sobie osikowe pamiątki dla siebie i rodziny. A było z czego wybierać!

Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych pomysłów wróciliśmy do Mnicha.

 

I chyba pojedziemy tam jeszcze raz…


Film z YouTubePodczas ZIMOWISKA zorganizowane były także zajęcia sportowe. Dzieci miały okazję skakać wzwyż, grać w różne gry zespołowe. Zajęcia miały na celu nie tylko rozwijanie zwinności, koordynacji ruchowej, ale przede wszystkim były dobrą zabawą i sprzyjały wzajemnej integracji.

Comments