Aktualności‎ > ‎

TEATRZYK

opublikowane: 21 mar 2016, 09:57 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 21 mar 2016, 13:59 ]
Cóż było za zdziwienie, gdy w piątek 18 marca przyszliśmy do szkoły                      i dowiedzieliśmy się, że przyjechał do nas Teatrzyk. Nikt nic więcej nie chciał nam powiedzieć, więc czekaliśmy... Wchodząc na salę gimnastyczną  zobaczyliśmy dwóch panów, sprzęt i kurtynę. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy po sobie i niecierpliwiliśmy się cóż to będzie.
Wyszedł Pan i przedstawił Teatrzyk Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza.
 
Przedstawienie, które mieliśmy zaszczyt obejrzeć, to "Czterej muzykanci z Bremy". Ukazywał on historię 5 bohaterów (koguta, kota, psa, osła i chłopca Jasia), którzy spotkali w swoim życiu ludzi bardzo nieuczciwych, bo dopóki bohaterowie byli młodzi i silni, byli tym ludziom potrzebni, jednak, gdy się zestarzeli zostali wyrzuceni. Mimo tego, oni nie utracili dobroci serca i chęci pomocy innym, w tym również ludziom. Dlatego, gdy człowiek był w potrzebie, bez wahania ruszyli          z pomocą. Za co zostali niesłusznie oskarżeni, ale w ostateczności dobro zwyciężyło.

Teatrzyk bardzo nam się podobał i nauczyliśmy się, że zawsze trzeba działać zgodnie ze swoim sumieniem, nawet gdy inni cię zawiodą, twoja dobroć w końcu zwycięży.Comments