Aktualności‎ > ‎

"Jak nie czytam, jak czytam"

opublikowane: 10 cze 2018, 13:09 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 13:31 ]
Znalezione obrazy dla zapytania akcja czytelnicza jak nie czytam jak czytam


    Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Jak nie czytam, jak czytam". 8 czerwca 2018r. uczniowie wraz z nauczycielami udali się na świeże powietrze z książkami. Każdy znalazł sobie kawałek zieleni dla siebie   i przez godzinę poświęcił się czytelnictwu.

Akcja miała na celu:

1. Zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.
 2. Promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelnictwo. 
3. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. 
4. Integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa.
 5. Upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia; wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających „dorosłych”. 
6. Promocja bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

Akcja bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom, a relację można zobaczyć poniżej:)


Film z YouTubeComments