Aktualności‎ > ‎

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

opublikowane: 17 paź 2018, 12:14 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 18 paź 2018, 04:54 ]
   
Znalezione obrazy dla zapytania dzień nauczyciela gif


     15 października 2018r. odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych przygotowali scenkę z udziałem naszego patrona Pawła Kojzara,  który złożył wszystkim pracownikom życzenia:

"Niezmiernie cieszę się, że otrzymałem zaproszenie na tę uroczystość – święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Pamiętam jakby to było dziś…rok 1913… zostałem powołany na stanowisko kierownika szkoły w Mnichu. Cieszyłem się bardzo. A później … no cóż bywało ciężko… dwie wojny … odbudowa systemu szkolnictwa. Ale było warto, bo dziś szkoła w Mnichu to duży, piękny i nowocześnie wyposażony obiekt. To również… oj nie!  TO PRZEDE WSZYSTKIM  wspaniali uczniowie i grono nauczycieli !!!.

I to właśnie Wam , drodzy nauczyciele, chciałbym podziękować dziś w imieniu swoim i wszystkich uczniów za codzienną ciężką pracę, jaką wkładacie w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Cieszy mnie, ze panuje tutaj duch patriotyzmu, tolerancji, że kultywowane są tradycje i obyczaje naszej „małej ojczyzny”.

To dzięki Wam, uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.  Jesteście dla nich oparciem i drogowskazem w tych trudnych czasach kultury masowej.

To dzięki Waszej pracy uczniowie zdobywają wysokie wyniki w nauczaniu, szkoła podnosi swój prestiż i jest ważnym miejscem na mapie wydarzeń kulturalnych w gminie Chybie.

Jestem dumny, że wysiłki wszystkich nauczycieli pracujących w tej szkole na przestrzeni lat nie poszły na marne.

Czego Wam życzyć ? Długo nad tym myślałem…Potrzebne Wam będą zapewne siła, cierpliwość i spokój. Przydałoby się mniej błędów w klasówkach, a więcej zer w dniu wypłaty.

Ja, patron tej szkoły, Paweł Kojzar życzę Wam, aby każdy dzień spędzony w tych murach wśród uczniów był dniem radości i szczęścia.

Do widzenia!!"Oczywiście nie zabrakło również życzeń wyśpiewanych przez uczniów szkolnego chóru.

Comments