Aktualności


"Zdrowie po cieszyńsku"

opublikowane: 24 kwi 2018, 14:23 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 24 kwi 2018, 14:25 ]    
Uczennice należące do koła teatralnego wzięły udział w konkursie teatralnym „Zdrowie po cieszyńsku”. Dziewczęta zaprezentowały się w trzech scenkach: „Jak Marlenka dietę zmieniła” (Patrycja Filapek, Anna Pudełko, Katarzyna Sierny), „Nocnice XXI wieku” (Klaudia Biernat, Martyna Sajdok, Kornelia Stokłosa) oraz „Zwierciadło” (Monika Górecka, Joanna Klimek, Marta Pustelnik, Kornelia Waliczek) . 
    Największe uznanie w oczach jurorów zyskała właśnie scenka ostatnia, która zajęła III miejsce. Warto jednak podkreślić, że wszystkie uczennice godnie reprezentowały szkołę         i pokazały się z jak najlepszej strony.Film z YouTubeEgzaminy gimnazjalne

opublikowane: 20 kwi 2018, 13:05 przez Magdalena Mleczko

    W piątek 20 kwietnia 2018r. zakończyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne. Uczniowie klas trzecich gimnazjum 18 kwietnia 2018r. zmierzyli się z egzaminem z części humanistycznej, 19 kwietnia z części matematyczno - przyrodniczej, a 20 kwietnia z języka angielskiego.
    Egzaminy przebiegały bez zakłóceń i zgodnie z wszystkimi procedurami. Uczniowie mimo towarzyszącego stresu byli opanowani, uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni.
    Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniowie poznają w połowie czerwca. 

     


„Algorytmy-Internet-Multimedia”

opublikowane: 15 kwi 2018, 11:30 przez Magdalena Mleczko

    26 marca pięciu uczniów naszej szkoły – Sebastian Kowalik, Piotr Małysz, Paweł Miller, Paweł Pietrzyk i Marcin Ryt – wzięli udział w eliminacjach rejonowych XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego „Algorytmy-Internet-Multimedia” w Cieszynie.

    Test nie należał do łatwych, a aby przejść do ostatniego etapu trzeba było zdobyć 65% punków. Do finału zakwalifikowało się w sumie czternastu uczniów, w tym dwóch z naszej szkoły – Sebastian Kowalik i Paweł Pietrzyk.


Targi Edukacyjne

opublikowane: 8 kwi 2018, 11:19 przez Magdalena Mleczko

    Podobny obraz
    6 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych Gminy Chybnie. Targi skierowane były głównie do młodzieży klas III oddziałów gimnazjalnych, ale przybyli na nie również młodsi uczniowie. Swoją ofertę na najbliższy rok szkolny przedstawiło prawie 30 szkół z powiatu cieszyńskiego, bielskiego, Czechowic-Dziedzic i Pawłowic.


Film z YouTube"Zapal się na niebiesko dla AUTYZMU"

opublikowane: 8 kwi 2018, 11:05 przez Magdalena Mleczko

        W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  w naszej szkole zorganizowany jest "niebieski miesiąc" oraz kampania społeczna "Zapal się na niebiesko dla AUTYZMU". Nasza szkoła została przyozdobiona różnego rodzaju materiałami związanymi z AUTYZMEM, a 28 marca 2018r. uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się do centrum Chybia aby szerzyć wiedzę na temat autyzmu.
Uczniowie odwiedzi Urząd Gminy w Chybiu gdzie zostali przywitani przez Wójta, Bibliotekę Publiczną, Pocztę oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W każdym z tych miejsc uczestnicy zostawiali specjalnie przygotowane ulotki, rozwieszali plakaty i zostawiali symboliczne niebieskie balony. Kampania została bardzo ciepło przyjęta i można ją zaliczyć do bardzo udanych.


Film z YouTubeFilm z YouTube


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

opublikowane: 26 mar 2018, 14:01 przez Magdalena Mleczko
W tym roku szkolnymi laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty zostali gimnazjaliści: Julia Bąk z języka polskiego (przygotowana przez Małgorzatę Krzysiek) i Andrzej Chucher z geografii (przygotowany przez Klaudię Chrapek). 

Nasi laureaci są wszechstronie uzdolnieni. Dla Andrzeja – ucznia II klasy gimnazjum – nauka jest pasją i sprawia mu przyjemność. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z kolegami, pomagając im w nauce. Ponadto ujmuje swoją skromnością. 

Julka – uczennica klasy III gimnazjum – rozwiązała test konkursowy na maksymalną liczbę punktów. Przeczytała wiele książek, m.in.: „Igrzyska śmierci”, „Dziecko Noego”, „Folwark zwierzęcy”, „Ogniem i mieczem”, „Odprawę posłów greckich”. Poznała tajniki gramatyki i poezję Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa. Poświęciła dużo czasu na ćwiczenia stylistyczne, by się rzetelnie przygotować, ale opłaciło się. Lepiej nie mogła napisać. 

Laureaci przyjmowani są do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych poza rekrutacją i nie piszą części egzaminu gimnazjalnego (Julka – języka polskiego, Andrzej – przedmiotów przyrodniczych). 

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!
23 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie w ramach projektu "Trzy odsłony kultury" odbyły się konkursy:recytatorski, wokalny i teatralny. W konkursach mogli uczestniczyć tylko uczniowie oddziałów gimnazjalnych. W konkursie recytatorskim reprezentantami szkoły byli Wiktoria Gruszka oraz Jakub Linnert, natomiast w konkursie teatralnym wystąpiła 19-osobowa grupa teatralna "KLEKS". Konkursy zakończyły się dla nas dużym sukcesem. Jakub Linnert recytując wiersz "Opowieść o księciu Agibie" W.S. Gilberta zajął     I miejsce oraz zdobył nagrodę publiczności. I miejsce zajęła również grupa teatralna, która wystąpiła z przedstawieniem profilaktycznym "Na Olimpie".

Film z YouTubeUczeń klasy piątej  Karol Górniak wyśpiewał 3 miejsce w konkursie WINTER SONG, który odbył się w Szkole Podstawowej w Zaborzu. Karol śpiewał piosenkę The Beatles "Help".


Podobny obraz

TALENTOWISKO 2018

opublikowane: 21 mar 2018, 14:16 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 21 mar 2018, 14:23 ]

  

Film z YouTube  Tradycyjnie już w naszej szkole, w pierwszy dzień wiosny odbyło się TALENTOWISKO. Uczniowie i tym razem nie zawiedli. Mogliśmy podziwiać 26 występów: śpiewy, tańce, grę na instrumentach i wiele innych. Podczas każdej prezentacji towarzyszyły wielkie emocje.W tym roku mogliśmy również po raz pierwszy oglądać występy gimnazjalistów, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Nagrodę publiczności zdobył  Wojciech Godziek, który zwycięstwo "wygrał" na saksofonie utworem "Lost on you".
    Na wyniki jury musimy jeszcze troszkę poczekać, ponieważ w tym roku uczestnicy prezentowali tak wysoki poziom, że komisja musi dokładnie przemyśleć swoje decyzje. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy występów. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i na kolejne zmagania już za rok:)

Lista uczestników "Talentowiska"Znalezione obrazy dla zapytania wiosna gify


 

L.p.

Imię i nazwisko

Klasa

Występ

 

1.

Jakub Linert

2b gim.

gra na pianinie Alan Walker „Faded”

 

2.

Wojciech Godziek

2b gim.

gra na saksofonie LP „Lost on you”

 

3.

Magda Szkrobol

5a

układanie kostki rubika

 

4.

Jakub Szczypka

3a

robotyka

 

5.

Karol Górniak

5b

śpiew The Beatles "Help"

 

6.

Zumba

4a

układ taneczny Zumba 4a

 

7.

Monika Górecka

6b

śpiew Selena Gomez „Live”

 

8.

Grupa taneczna

4b, 4c, 5a

taniec towarzyski  "Hot, hot, hot"

"Boogie Wondernd"

 

9.

Jeremiasz Moroz

6b

gra na pianinie „Piraci z Karaibów”

 

10.

Julia Żerdka

3b

śpiew Ewelina Lisowska "W stronę słońca"

 

11.

Grupa taneczna

1a,1b

Układ taneczny Warszawska Orkiestra Sentymentalna "Nikodem"

 

12.

Amelia Kajstura, Martyna Miałchowska

3a

śpiew Sylwia Grzeszczak "Tamta dziewczyna"

 

13.

Grupa taneczna

1a

układ taneczny Shakira "Waka Waka"

 

14.

Aurelia Jaroszewska

1b

gra na pianinie „Wlazł kotek na płotek”

 

15.

Grupa flażolecistów

1-3

Gra na flażoletach

"OldMcDonald"

 

16.

Grupa dzwonków

6b

Gra na dzwonkach „Miłość w Zakopanem”

 

17.

Zakręceni

5b

układ taneczny "Piraci z Karaibów"

 

18.

Paulina Sufa

4c

Taniec Alan Walker „The Spectre”

 

19.

Grupa taneczna

2, 3a, 3b

układ taneczny "Taniec Żydowski"

 

20.

Amelia Pietrzyk, Paulina Bubik

4c

śpiew Sarsa „Volta”

 

21.

Lena Łukosz

3a

gra na pianinie „Dla Elizy”

 

22.

Karolina Baszczyńska

3a

taniec „Mam tę moc”

 

23.

Grupa taneczna

4b

Historia tańca

24.

Wiktoria Tokarz

3a

taniec

25.

Amelia Oszek

3b

taniec Marta Gałuszewska „Nie mów mi nie”

26.

Ania Francuz, Agnieszka Wełna

4c

śpiew Sarsa „Bronię się”


Dzień Świętego Patryka

opublikowane: 19 mar 2018, 15:34 przez Magdalena Mleczko

  

     Dnia 16 marca 2018r. "zazieleniło się" na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Ściany szkoły przyozdobione były plakatami przygotowanymi przez uczniów. Prace te przedstawiały najciekawsze informacje dotyczące obchodów tego święta.
Odświętny klimat budowany był od rana. Wiele entuzjazmu wzbudził "kącik malarski", gdzie na twarzach i dłoniach chętnych powstawały arcydzieła związane z obchodzonym świętem oraz "kącik muzyczny", gdzie uczniowie mogli spędzać przerwę przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Większość uczniów i nauczycieli była tego dnia ubrana na zielono. Wszyscy uczniowie brali również udział w quizie na temat wiedzy o Św. Patryku i nagradzani byli słodkim upominkiem w kolorze zielonym. Wszystkim serdecznie dziękujemy, to był bardzo udany dzień.


Film z YouTubeMiędzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

opublikowane: 15 mar 2018, 13:14 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 mar 2018, 13:17 ]


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

 

W czwartek 15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym Kangur. Konkurs ten jest znany na całym świecie. Organizowany jest w 31 krajach.


Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.


Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

Dzień konkursu stał się prawdziwym świętem matematyki. W naszej szkole to również było święto matematyki, 78 uczniów wzięło udział w tym konkursie począwszy od uczniów 2 klasy aż po gimnazjalistów trzeciej klasy. Jesteśmy z nich bardzo dumni, cieszymy się, że matematyka – Królowa Nauk jest im bliska.

Czekamy na wyniki, będą w czerwcu.

    
  

Obchody liczby π c.d.

opublikowane: 15 mar 2018, 12:55 przez Magdalena Mleczko
    Liczba π ma swoje święto 14.03.2018 roku. W tym dniu uczniowie naszej szkoły pojechali na obchody tej liczby do Katowic  na Uniwersytet Śląski. Uczestnicy wyjazdu mogli przekonać się jak fascynująca i efektowna może być  chemia, rozwiązywali zagadki logiczne, oglądali konkurs matematyczny  „1 z 10” , brali udział w warsztatach i wykładach. Jednym z atrakcyjnych punktów programu wycieczki było spożywanie  chrupek wyjętych        z ciekłego azotu.  

 

              

1-10 of 320