Aktualności


DZIEŃ EKOLOGICZNY

opublikowane: 13 cze 2018, 12:31 przez Magdalena Mleczko

   Podobny obraz

     13 czerwca 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ekologiczny. Uczniowie klas 1-6 brali udział w konkursie ekologicznym. Każda klasa przygotowała z tej okazji plakat o tematyce ekologicznej. 
Przedstawiciele z każdej klasy odpowiadali na pytania i rozwiązywali przyrodnicze zagadki. Zwycięzcami zostali:

w kategorii klas młodszych

Miejsce I- klasa II

Miejsce II- klasa IIIa

Miejsce III-  klasa Ib

 

w kategorii klas starszych

Miejsce I- klasa Va

Miejsce II- klasa Vb

Miejsce III klasa VIb


Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą przyrodniczą. Wszystkim klasom gratulujemy i zachęcamy do zachowań ekologicznych na rzecz naszej PLANETY!!


Film z YouTube
"Jak nie czytam, jak czytam"

opublikowane: 10 cze 2018, 13:09 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 13:31 ]

Znalezione obrazy dla zapytania akcja czytelnicza jak nie czytam jak czytam


    Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Jak nie czytam, jak czytam". 8 czerwca 2018r. uczniowie wraz z nauczycielami udali się na świeże powietrze z książkami. Każdy znalazł sobie kawałek zieleni dla siebie   i przez godzinę poświęcił się czytelnictwu.

Akcja miała na celu:

1. Zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.
 2. Promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelnictwo. 
3. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. 
4. Integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa.
 5. Upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia; wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających „dorosłych”. 
6. Promocja bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

Akcja bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom, a relację można zobaczyć poniżej:)


Film z YouTubeDzień Matki

opublikowane: 7 cze 2018, 12:16 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 7 cze 2018, 14:56 ]

  


  5 czerwca 2018r. w sali OSP w Mnichu odbyły się pokazy talentów zorganizowane z okazji Dnia Matki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich Mam mnóstwo atrakcji: śpiewy, tańce, wiersze, gra na instrumentach. Były chwile wzruszające ale także nie zabrakło i dobrego humoru. 
    Pierwszy raz w historii naszej szkoły odbyła się uroczystość dla wszystkich Mam, w której wystąpili uczniowie z każdej klasy, od pierwszoklasistów począwszy  po gimnazjalistów.
Podczas całej uroczystości Mamy miały okazję podziwiać  swoje pociechy uwiecznione na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej. 

Film z YouTube


Dzień Strażaka

opublikowane: 28 maj 2018, 13:22 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 28 maj 2018, 14:06 ]

Znalezione obrazy dla zapytania strażak gif

Projekt edukacyjny: Uczeń – Pasjonat -Twórca

Uczniowie klas II oddziałów gimnazjalnych w ramach projektu edukacyjnego podzielili się swoją pasją, czyli pożarnictwem z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Zorganizowali dla nich Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie spotkali się z ratownikiem i jego psem, a następnie mieli możliwość wypróbowania sprzętu używanego podczas treningów i konkursów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Był też tor sprawnościowy, quiz wiedzy oraz pokaz strojów używanych przez strażaków. Dzień Strażaka zorganizowali członkowie i sympatycy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Mnichu i w Zaborzu: Wiktoria Dąbrowska, Zuzanna Faruga, Oliwia Foniok, Jakub Głupczyk, Klaudia Godek, Karolina Kublińska, Nikola Kurczyk, Paulina Wlazło.


Film z YouTube"Zaczytani"

opublikowane: 24 maj 2018, 13:12 przez Magdalena Mleczko

   

 W dniach 15-18 maja wzięliśmy udział w Wielkiej Zbiórce Książek organizowanej przez Fundację "Zaczytani". Zebrane książki przeznaczono dla małych i dużych pacjentów szpitali. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele, którzy razem podarowali 220 pięknych                i ciekawych książek. Przesłaliśmy również wykonane przez uczniów 53 laurki i listy dla pacjentów. Mimo że akcja trwała tylko 4 dni, przekonaliśmy się po raz kolejny, że na naszych uczniów można zawsze liczyć.


        Sukcesy naszych ucznniów

opublikowane: 24 maj 2018, 12:22 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 12:56 ]

Znalezione obrazy dla zapytania oklaski gif

    Dn. 25 maja 2018r. w ZSEG-Cieszyn odbył się powiatowy konkurs językowy dla gimnazjalistów "POKAŻ SWÓJ JĘZYK". 19 uczniów wzięło udział w "zabawie językowej"       z zakresu języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. uczniowie m.in. rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, składali połówki zwrotów oraz porządkowali kwestie dialogowe. Atrakcją było korzystanie z aplikacji internetowej Quizizz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki, a wszyscy uczestnicy - słodki poczęstunek. Zwycięzcami konkursu zostali: j.angielski: I m. Renata Czyż z SP w Mnichu,, III m. Urszula Mrózek z SP w Mnichu. Gratulujemy!


     
Jak co roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez LO im. Skłodowskiej – Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

W tym roku czołowe miejsca zajęli:

Andrzej Chucher – 1 miejsce w konkursie z geografii (opiekun: p. Klaudia Chrapek)

Mateusz Jadziński – 2 miejsce w konkursie z geografii (opiekun: p. Anna Mrzyk)

Urszula Mrózek – 3 miejsce w konkursie z języka polskiego (opiekun: p. Małgorzata Krzysiek)

    


Uczennice klasy trzeciej gimnazjum na podium konkursu "Pokaż swój język"


Renata Czyż zajęła pierwsze miejsce, a Urszula Mrózek  trzecie w VII edycji konkursu pod patronatem Starosty Cieszyńskiego w zakresie języka angielskiego. Konkurs został zorganizowany przez ZSEG w Cieszynie. Uczniowie klas trzecich powiatu cieszyńskiego uczestniczyli w rozgrywkach językowych w zakresie znajomości języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Motywem przewodnim były zawody, do których przygotowuje się młodzież szkoły.

 

 
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"

wyróżnienie zdobyli: Jakub Francuz z klasy 4c

                               Magdalena Szkrobol z klasy 5a

                               Jakub Linnert z klasy 2b gimnazjalnej

wynik bardzo dobry zdobył Andrzej Chucher z klasy 2b gimnazjalnej.

Gratulujemy.Sukces Jakuba Linnerta.

Jakub z klasy gimnazjalnej 2b zdobył wyróżnienie w konkursie  "Matematyka jest wszędzie" organizowanym przez RODN "WOM" w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją "Matematyka dla wszystkich". 

Praca naukowa Jakuba nosi tytuł "Problemy milenijne, czyli jak zadanie warte milion dolarów zmienia nasze życie". 

Film z YouTube


Sukces matematyczny Sebastiana Kowalika.

17 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły: Marcin Ryt, Paweł Pietrzyk i Sebastian Kowalik z gimnazjalnej klasy 3B wzięli udział w konkursie matematyczno - logicznym "MATNIA" organizowanym przez liceum w Pawłowicach. Chłopcy zmierzyli się z testem matematycznym, zagadkami i rebusami logicznymi, grą komputerową i tangramem.

Trzecie miejsce w tym konkursie zdobył Sebastian. Wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce, a startowało ponad 30 uczniów.

Gratulujemy.

Film z YouTube


Michał Mrzyk z klasy 4a i Jerzy Kołodziejczyk z klasy 5a zostali Laureatami XXI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

Jurek już po raz trzeci z rzędu!!!

Michał po raz pierwszy. W finale zdobył 29 punktów na 30 możliwych, a mimo to zajął 4 miejsce spośród 165 finalistów!!!, co świadczy o bardzo wysokim poziomie tegorocznej edycji tego konkursu, który odbywał się na podstawie znajomości aż 3 Starotestamentalnych Ksiąg!!!

 

Jeremiasz Moroz i Szymon Horak z klasy 6b zostali tegorocznymi Finalistami XXIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Ty jesteś mój Syn umiłowany..."


Film z YouTube


ResetYoung

opublikowane: 17 maj 2018, 14:16 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 13 cze 2018, 13:17 ]


    Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach informatycznych organizowanych przez  kółko naukowe Reset działające na Akademii Techniczniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

    15 i 16 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość m.in. poznania tajników programowania blokowego (aplikacja Scratch), uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem Ardnino, zwiedzili serwerownię. Ogromną frajdę sprawiło im budowanie oraz programowanie robotów LEGO.

 „W przyszłym roku szkolnym na pewno znów tam wrócimy....J


  

Rajd Górski

opublikowane: 15 maj 2018, 22:04 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 maj 2018, 22:04 ]12 maja 2018r. wzięliśmy udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim PTTK - Chata Grabowa.

"Zadbaj o swoje zdrowie"

opublikowane: 15 maj 2018, 22:01 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 maj 2018, 22:06 ]
    11 maja w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs "Zadbaj o swoje zdrowie". Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Chybie Pan Janusz Żydek.Celem głównym konkursu jest promocja zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 12 szkół z powiatu cieszyńskiego. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych we wstępnych eliminacjach szkolnych.Finał konkursu został przeprowadzony w formie godzinnego testu zawierającego zadania zamknięte, w tym wielokrotnego wyboru z zakresu materiału dotyczącego zdrowego stylu życia, chorób cywilizacyjnych, pasożytniczych i nałogów oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej. 

W trakcie poprawiania prac konkursowych uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na obiad , a następnie na prezentacje naukowe z zakresu przedmiotów ścisłych.

O godzinie 13.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wzięli w nim udział między innymi zaproszeni goście -Urząd gminy Chybie, Sanepid w Cieszynie, dyrektorzy szkół gminy Chybie. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Trzech najlepszych uczniów wraz z opiekunami otrzymali nagrody w postaci wyjazdu do Warszawy.


Film z YouTube


Wyjątkowe spotkanie...

opublikowane: 14 maj 2018, 13:18 przez Magdalena Mleczko

    

    9 maja klasy VI udały się do Biblioteki Publicznej w Chybiu na spotkanie z p. Renatą Piątkowską autorką książek dla dzieci i młodzieży. W zbiorach autorki można znaleźć między innymi pozycję "Wszystkie moje mamy", historia o Irenie Sendlerowej, która uratowała 2,5 tyś. dzieci z warszawskiego getta.

Film z YouTube


1-10 of 335