Aktualności


100- metrowa flaga, na stulecie Odzyskania Niepodległości

opublikowane: 21 paź 2018, 11:42 przez Magdalena Mleczko


W piątek 19 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozwijaniu stumetrowej flagi Polski na stadionie RKS Cukrownik Chybie. Rozwijanie flagi było jednym 
z wydarzeń w naszej gminie upamiętniającym Odzyskanie Niepodległości przez 
Polskę sto lat temu.


   

   

 
W godzinach popołudniowych miała miejsce Uroczysta Sesja Rady Gminy, na której rozdawane były nagrody za konkurs plastyczny  "Tradycje i współczesność - 100-lecie odzyskania niepodległości".  Nasi uczniowie zdobyli:

w kategorii klas 1-3

I miejsce Michał Mleczko klasa 3     II miejsce Mateusz Mleczko klasa 3   w kategorii klas 7,8 i gimnazjum


I miejsce Wiktoria Żur 3a gim.  wyróżnienia:

Zofia Lukasek 4b i Zofia Kusz 1   Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BIJEMY REKORD...

opublikowane: 17 paź 2018, 12:32 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 17 paź 2018, 15:30 ]

Znalezione obrazy dla zapytania wielka orkiestra gif

Film z YouTube    We wtorek 16 października 2018r. braliśmy udział w Pobijaniu Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 126 uczniów naszej szkoły w trzech grupach nieprzerwanie prowadziło resuscytację od godz 12:00 do 12:30. Film z YouTubeDzień Głośnego Czytania

opublikowane: 17 paź 2018, 12:25 przez Magdalena Mleczko

    Znalezione obrazy dla zapytania dzień głośnego czytania gif
    W dniu 16.10.2018r. biblioteka szkolna zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie z klas I-III mieli okazję posłuchać książki pt. "Gang Słodziaków", którą czytała im pani dyrektor. Nie zabrakło również zabaw, zagadek i gier logicznych opartych na przygodach sympatycznych zwierzątek. Odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszego mieszkańca Leśnej Polany.


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

opublikowane: 17 paź 2018, 12:14 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 18 paź 2018, 04:54 ]

   
Znalezione obrazy dla zapytania dzień nauczyciela gif


     15 października 2018r. odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych przygotowali scenkę z udziałem naszego patrona Pawła Kojzara,  który złożył wszystkim pracownikom życzenia:

"Niezmiernie cieszę się, że otrzymałem zaproszenie na tę uroczystość – święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Pamiętam jakby to było dziś…rok 1913… zostałem powołany na stanowisko kierownika szkoły w Mnichu. Cieszyłem się bardzo. A później … no cóż bywało ciężko… dwie wojny … odbudowa systemu szkolnictwa. Ale było warto, bo dziś szkoła w Mnichu to duży, piękny i nowocześnie wyposażony obiekt. To również… oj nie!  TO PRZEDE WSZYSTKIM  wspaniali uczniowie i grono nauczycieli !!!.

I to właśnie Wam , drodzy nauczyciele, chciałbym podziękować dziś w imieniu swoim i wszystkich uczniów za codzienną ciężką pracę, jaką wkładacie w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Cieszy mnie, ze panuje tutaj duch patriotyzmu, tolerancji, że kultywowane są tradycje i obyczaje naszej „małej ojczyzny”.

To dzięki Wam, uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.  Jesteście dla nich oparciem i drogowskazem w tych trudnych czasach kultury masowej.

To dzięki Waszej pracy uczniowie zdobywają wysokie wyniki w nauczaniu, szkoła podnosi swój prestiż i jest ważnym miejscem na mapie wydarzeń kulturalnych w gminie Chybie.

Jestem dumny, że wysiłki wszystkich nauczycieli pracujących w tej szkole na przestrzeni lat nie poszły na marne.

Czego Wam życzyć ? Długo nad tym myślałem…Potrzebne Wam będą zapewne siła, cierpliwość i spokój. Przydałoby się mniej błędów w klasówkach, a więcej zer w dniu wypłaty.

Ja, patron tej szkoły, Paweł Kojzar życzę Wam, aby każdy dzień spędzony w tych murach wśród uczniów był dniem radości i szczęścia.

Do widzenia!!"Oczywiście nie zabrakło również życzeń wyśpiewanych przez uczniów szkolnego chóru.

Pasowanie klas pierwszych

opublikowane: 17 paź 2018, 12:04 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 17 paź 2018, 12:07 ]

    


    15 października 2018r. uczniowie klas pierwszych mieli swoje święto, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Pawła Kojzara w Mnichu. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali swoje talenty  szerokiej publiczności, złożyli uroczystą przysięgę i z dumą zostali pasowani przez Panią Dyrektor Aleksandrę Paszandę. Na potwierdzenie tego wielkiego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Oczywiście jak co roku rodzice ufundowali wspaniałe rogi obfitości. 
Na uroczystość przybyli również znakomici goście: Pan Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek, Anna Piszczek i Agnieszka Konieczny . Uczniowie klas pierwszych otrzymali również prezenty z gminy- kamizelki odblaskowe i   śniadaniówki. 
Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.


Szkolny Rodzinny Rajd Niepodległościowy

opublikowane: 15 paź 2018, 12:51 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 paź 2018, 13:30 ]

     

    W sobotę 13 października 2018r. odbył się Szkolny Rodzinny Rajd Niepodległościowy. Uczestnicy rajdu udali się na Dębowiec gdzie w promieniach jesiennego słońca korzystali z pięknych widoków i różnego rodzaju atrakcji. W kaplicy M.B. Fatimskiej odbyła się Msza Święta w intencji uczestników rajdu. W rajdzie wzięło udział 50 uczniów i 80 członków rodziny. Wszystkim organizatorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Film z YouTube
Próbna Ewakuacja

opublikowane: 14 paź 2018, 12:01 przez Magdalena Mleczko

   

     W czwartek 11 października 2018r. o godz. 11:10 odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Uczniowie w obecności nauczycieli sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na boisko szkolne. Ewakuacja przebiegła sprawnie bez zakłóceń. Po sprawdzeniu i przeliczeniu wszystkich obecnych oraz po podsumowaniu całej akcji wszyscy udali się do swoich obowiązków.

  


Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

opublikowane: 14 paź 2018, 11:54 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 14 paź 2018, 12:02 ]

   
Znalezione obrazy dla zapytania tańce gif

     Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, w której wzięli udział uczniowie klas 7-8 oraz gimnazjalnych. Imprezę poprowadzili uczniowie klasy 3a: Jakub Głupczyk i Bogdan Matlak.


Film z YouTube


Rajd Rowerowy

opublikowane: 11 paź 2018, 10:56 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 11 paź 2018, 10:58 ]

    

    W sobotę 6 października 2018r.  odbył się rajd rowerowy organizowany przez EKO-Życie w Chybiu. Był to XIV rajd rowerowy " Szlakiem miejsc cennych przyrodniczo"

Rajd rozpoczynał się boisku SP1 w kierunku stawów hodowlanych PAN,dalej Aleją Dębową do oczyszczalni ścieków i Rezerwatu Rotuz. Meta w Kadłubku.

             

      


Wyjątkowe spotkanie

opublikowane: 11 paź 2018, 10:36 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 11 paź 2018, 12:51 ]

      

    W piątek 5 października 2018r. uczniowie klasy 2b udali się do Urzędu Gminy Chybie. Wyjście to związane było z akcją promującą czytelnictwo oraz Dniem Głośnego Czytania. Uczniowie naszej szkoły spotkali się w gminie z kolegami i koleżankami z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu. Wszystkie dzieci miały okazję zwiedzić Urząd Gminy w Chybiu oraz spotkali się z wójtem panem Januszem Żydkiem. Pan wójt cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, zgodził się również przeczytać fragment książeczki "Gang Słodziaków. Na koniec dzieci otrzymały upominek z logo Gminy Chybie. 

Za wspaniałe spotkanie i poświęcony czas dziękujemy serdecznie Wójtowi.


  

  


1-10 of 355