Aktualności


Bezpieczne ferie

opublikowane: 7 lut 2019, 13:36 przez Magdalena Mleczko

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie zimowe 2019 gif

Dziś 7 lutego 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami komisariatu w Strumieniu. 
Prelekcja dotyczyła zbliżających się ferii, a dokładniej bezpieczeństwa podczas ferii.

   

   

   

BAL KARNAWAŁOWY

opublikowane: 7 lut 2019, 10:47 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 7 lut 2019, 13:40 ]Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy gif    W sobotę 2 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy w dwóch grupach wiekowych. Grupa młodsza bawiła się do południa, grupa starsza po południu. Całą imprezę prowadził Dj MiKs czyli pan Michał Kajstura. Na uczestników czekała wspaniała zabawa, różnego rodzaju konkursy i konkurencje, loteria fantowa oraz poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni opuszczali mury szkoły.

Film z YouTube


Film z YouTube
"Wodźmin Beskidzki"-strażak czystej wody

opublikowane: 3 lut 2019, 10:50 przez Magdalena MleczkoDnia 31.01.2019 odbyła się prelekcja na temat dbania o czystość wody w naszym regionie.Przeznaczona była ona dla uczniów klas 1-3. Prelekcję wygłosiły panie z Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej. Zwróciły uczniom uwagę na oszczędzanie wody, a także na zwracanie uwagi co wyrzucamy do kanalizacji. Pokazały na prezentacji jak przebiega proces uzdatniania wody. Ile kontroli przechodzi woda nim trafi do naszych domów. Każdy z uczestników otrzymał "Certyfikat":Strażnik Czystej Wody.

Po prelekcji uczniowie otrzymali materiały książeczkowe o tym jak należy dbać o wodę.


    
  

  

    
Dzień Kubusia Puchatka

opublikowane: 30 sty 2019, 00:24 przez Magdalena Mleczko


Znalezione obrazy dla zapytania kubuś puchatek gif


18 stycznia 2019r. nasza biblioteka szkolna zamieniła się w Stumilowy Las, a to za sprawą odchodów Dnia Kubusia Puchatka. Uczniowie mieli okazję poznać prawdziwą historię Kubusia Puchatka i autora książki A.A Milnea. W tym dniu w bibliotece szkolnej czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: można było posłuchać o przygodach Kubusia Puchatka, były zagadki, piosenki, praca plastyczna, a nawet słodki poczęstunek.
Wszystkiemu przyglądały się zgromadzone w bibliotece pluszowe maskotki z bohaterami i przyjaciółmi przesympatycznego misia.      

    Żywa lekcja historii

opublikowane: 28 sty 2019, 13:31 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 28 sty 2019, 14:07 ]W środę (16.01) uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Wszyscy uczestnicy spotkania  mieli możliwość przypomnieć sobie jeszcze raz, poniekąd utrwalić swoją wiedzę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości.

I tak od powstania kościuszkowskiego, przez kolejne przewroty, po I wojnę światową uczniowie przybierali role poszczególnych bohaterów, którzy przyczynili się do wolności naszego kraju.

Trochę na poważnie, trochę z humorem, by jak najwięcej z lekcji wynieśli i zapamiętali na długo.


Film z YouTube"Gość oczekiwany" - jasełka środowiskowe

opublikowane: 9 sty 2019, 12:14 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 9 sty 2019, 14:04 ]

Podobny obraz

Tradycyjnie już 6 stycznia 2019 r. spotkaliśmy się w OSP Mnich z mieszkańcami naszej gminy na spotkaniu jasełkowym. W tym roku nasza szkoła przygotowała sztukę "Gość oczekiwany" autorstwa Zofii Kossak- Szczuckiej. Chcieliśmy skłonić publiczność do refleksji nad tym co w życiu jest ważne. Sztuka została zaprezentowana w pięciu odsłonach. Mimo trudnego tekstu i wielu długich dialogów aktorzy zaprezentowali się wspaniale. Całą uroczystość wzbogaciły: śpiew chórów grupy młodszej pod kierownictwem p. Jolanty Greń, grupy starszej pod kierownictwem p. Marii Zuber, tańce pod kierownictwem p. Joanny Distel, flażoleciści pod kierownictwem p. Katarzyny Moroz oraz grupa dzwonków pod kierownictwem p. Iwony Wawrzyczek. 
Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Chybie p. Janusz Żydek, który złożył wszystkim życzenia noworoczne.


Film z YouTube


"Już za nami Wigilia. Każdy z nas zasiadł przy rodzinnym stole. Były życzenia, opłatek, wspólnie śpiewane kolędy... Czekaliśmy na Jezusa, takiego Malutkiego, Kochanego, Niewinnego...
Ale Pan Jezus może nadejść w postaci każdego człowieka – także opryskliwego, brudnego, potrzebującego naszej rady, czy po prostu uśmiechu...
Uczmy się przyjmować Go w każdej postaci...
Niech ta szczególna noc, poprzedzająca Boże Narodzenie, nie będzie wyjątkowa! 
Niech trwa ona w naszych sercach na zawsze!..."


Obsada:

Narrator/kucharka: Marlena Zielińska

Józek Kurek: Bartłomiej Krzempek

Młynarz Filip: Jan Pisarek

Rokita: Aleksander Przybycin

Kumoszka: Magdalena Szkrobol

Jasiek: Jakub Suchan

Hanka: Joanna Klimek

Dziad Walenty: Jerzy Kołodziejczyk

Pomocnik I: Mateusz Puchalik

Pomocnik II: Kamil Sojka

Żona Józefa: Joanna Żaczek

Zośka: Anna Mencnarowska

Żona Filipa: Ewelina Zachurzok

Sierotka: Anna Pietrzyk

Jezus: Adrian Pisarek

Policjant: Szymon Staniek

Muzykanci: Maksymilian Dąbrowski, Aurelia Jaroszewska


Jasełka 2018

opublikowane: 23 gru 2018, 14:27 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 23 gru 2018, 14:27 ]

   
Znalezione obrazy dla zapytania jasełka gif

 Piątek 21 grudnia 2018r. był ostatnim dniem nauki w tym roku kalendarzowym. Tradycyjnie już obchodzimy ten dzień uroczyście. W pierwszej kolejności każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą podczas wspólnej klasowej wigilijki, a następnie cała szkoła udała się do sali gimnastycznej aby obejrzeć szkolne jasełka. W tym roku postanowiliśmy zaskoczyć wszystkich i przygotowaliśmy przedstawienie wg. Zofii Kossak-Szczuckiej "Gość oczekiwany". Jest to sztuka ukazująca  losy dwóch postaci: biednego Józefa i zamożnego Młynarza Filipa. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy już teraz na sztukę, która będzie przedstawiana 6 stycznia 2019r. w OSP Mnich. Zachęcamy do obejrzenia "Gościa oczekiwanego"  naszej szkolnej publiczności bardzo ona przypadła do gustu i została nagrodzona wielkimi brawami.

Film z YouTube


Charytatywna zumba

opublikowane: 23 gru 2018, 14:17 przez Magdalena Mleczko


Znalezione obrazy dla zapytania zumba gif

W poniedziałek 17 grudnia nasze serca otwarły się po raz kolejny. 

Z inicjatywy pani Pauliny Kajstury oraz pani Urszuli Skotnicy postanowiliśmy zorganizować Zumbę. Trening w całości prowadziła instruktorka zumby p. Paulina Kajstura, a  niespodziankę tzw. "szwedzki stół"  zorganizowała p. Urszula Skotnica. Po dużym wysiłku wspaniale  było kosztować  pysznych i zdrowych sałatek, wypić herbatkę i chwilkę porozmawiać. 

Dochód  przeznaczyliśmy na leczenie naszej uczennicy Patrycji Filapek. 

Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich rodziców i pracowników szkoły. Niestety odzew był znikomy, jednak hojność uczestników wielka. 

Udało nam się zebrać 1170 zł i w dniu szkolnych wigilijek przekazaliśmy pieniądze mamie Patrycji. 

Spotkanie to na pewno nie było ostatnie i następnym razem liczymy na większą frekwencję. Bo warto pomagać...


SZLACHETNA PACZKA

opublikowane: 19 gru 2018, 12:51 przez Magdalena Mleczko


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji marzenia tym razem dwóch wybranych rodzin. Na szczęście i tym razem udało nam się zebrać potrzebne produkty, a także spełnić wszystkie potrzeby naszych wybranych rodzin. Z relacji opiekuna rodzin szlachetnej paczki , do których trafiły nasze prezenty wynikało jasno: wielka radość, wzruszenie oraz wdzięczność, której nie da się opisać.
Fajnie być częścią takiej wspaniałej akcji!! 
Jeszcze raz dziękujemy i już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w następnych akcjach charytatywnych organizowanych przez naszą szkołę.


Film z YouTube


"Pomóż bezdomnym zwierzętom"

opublikowane: 19 gru 2018, 12:03 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 19 gru 2018, 12:25 ]

  

                                          

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom". Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane fundacji "Lepszy Świat" w Cieszynie z przeznaczeniem dla schroniska Azyl dla psów oraz przytuliska dla kotów. Odwiedziliśmy kotki, ale pieski równie pięknie dziękują:-) Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Bogdanowi Młynarczykowi za pomoc w przewiezieniu zebranych darów.


Film z YouTube
1-10 of 379