Aktualności


JASEŁKA ŚRODOWISKOWE

opublikowane: 15 sty 2018, 13:03 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 sty 2018, 13:40 ]

  

      6 stycznia 2018 r. sala OSP w Mnichu wypełniła się po brzegi. Uczniowie naszej szkoły jak co roku przygotowali jasełka bożonarodzeniowe dla lokalnej społeczności. Przedstawienie ubogacały wspaniałe występy starszych i młodszych uczniów naszej szkoły śpiewem chórów nie tylko pięknych tradycyjnych kolęd ale również pastorałek i nowoczesnych utworów o tematyce religijnej. Również nie zabrakło tradycyjnie występów flażolecistów, tancerzy, była również muzyka na żywo. Każdy uczestnik spotkanie znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. 
    My jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych artystów, a nasze cele, czyli przybliżenie tradycji naszego rejonu związane z Świętami Bożego Narodzenia i wspólne kolędowanie zostały osiągnięte. 
    Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom na uroczystość, a jest nam szczególnie miło, że i lokalne władze naszej gminy zaszczyciły nas swoją obecnością.


Film z YouTubeJASEŁKA 2017

opublikowane: 22 gru 2017, 14:01 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 5 sty 2018, 06:40 przez Aleksandra Paszanda ]

    

     Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków i  wszystkich sympatyków na Jasełka w wykonaniu uczniów w dniu 6 stycznia 2018r na godzinę 16.30 do sali OSP
w Mnichu.
22 grudnia 2017 r. jak co roku w naszej szkole odbyły się szkolne jasełka. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe było tradycyjne. Przedstawiało zwyczaje naszego regionu, ale również ważne dla nas wydarzenia, które miały miejsce dwa tysiące lat temu w Betlejem. Jasełka wzbogaciły śpiewy chórów, występy zespołów tanecznych, flażoletowych, grupa dzwonków oraz  grupy muzykalne z klas 4a i 2a. 
    Występy naszych kolegów i koleżanek wprowadziły wszystkich w klimat świąt oraz nastrój wigilijnego wieczoru.
Znalezione obrazy dla zapytania życzenia świąteczne


SZLACHETNA PACZKA

opublikowane: 22 gru 2017, 13:33 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 22 gru 2017, 13:35 ]

 Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka


    W tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji " Szlachetna Paczka". Robiliśmy paczkę dla bardzo potrzebującej rodziny z Zebrzydowic. Szczodrość darczyńców przerosła  nasze oczekiwanie i udało się zrobić ogromną paczkę. Z zebranych pieniążków zakupiliśmy dwie tony opału, kuchenkę gazową oraz odkurzacz. 


    Pani dyrektor miała okazję osobiście zawieźć paczkę na miejsce, do rodziny. Utwierdziliśmy się tylko w przekonaniu, że rodzina, którą obdarowaliśmy była w wielkiej potrzebie, a wszystkie dary otrzymane wykorzysta w należyty sposób.
Bardzo mile zostaliśmy zaskoczeni, kiedy jedna z pań obdarowanych przyjechała do naszej szkoły z podziękowaniami oraz upominkami ręcznie robionymi. Bardzo wzruszona dziękowała za paczę.

 

    Warto dodać, że udało nam się dodatkowo obdarować jeszcze dwie potrzebujące rodziny z naszej gminy.

Wszystkim DARCZYŃCOM
 za nawet najdrobniejsze wsparcie serdecznie dziękujemy!!!Spotkanie z aktorem

opublikowane: 15 gru 2017, 05:32 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 gru 2017, 05:34 ]     13 grudnia 2017 r. w środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych z udziałem aktora Teatru Polskiego w Bielsku Białej panem Jerzym Dziedzicem. Chętni uczniowie grali w krótkich w etiudach oraz przygotowanej przez pana Jerzego grotesce. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas ale nauczyli się również w jaki sposób należy trzymać kontakt z widzem, jak należy zachowywać się na scenie i w jaki sposób wykorzystywać pauzę do podkreślenia emocji i napięcia. Warsztaty były bardzo pouczające, a wszystkie cenne wskazówki zapamiętamy na długo.

Żywa lekcja historii

opublikowane: 15 gru 2017, 05:16 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 15 gru 2017, 05:36 ]
    
W poniedziałek 11 grudnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy. Wybrani uczniowie mieli okazję założyć stroje z tamtej epoki. Mieliśmy rycerza, jego damę i giermka. Była okazja zobaczyć jak wyglądało pasowanie na rycerza, oświadczyny rycerza, wyjazd rycerza na pole bitwy i wiele innych.
    Lekcja historii w takiej formie przypadła do gustu naszym uczniom.


Film z YouTube


Mikołajki

opublikowane: 12 gru 2017, 23:34 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 23:55 ]

    

    6 grudnia 2017 r. do grzecznych uczniów i nauczycieli naszej szkoły przybył Mikołaj. W towarzystwie aniołów i elfów rozdawał słodkości, rozmawiał z dziećmi, składał życzenia. Oczywiście nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć :) 
    Mamy dzieję, że za rok znów do nas zawita.


Film z YouTubeDzień Życzliwości 2017

opublikowane: 5 gru 2017, 13:35 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 13:40 ]

Znalezione obrazy dla zapytania dzień życzliwości

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku zakończyliśmy obchody tygodnia życzliwości zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Życzliwości. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych uczestniczyli w apelu. Omawiano zasady dobrego wychowania czyli savoir vivre oraz zwrócono uwagę na pomoc innym, potrzebującym.
 "Dobro ofiarowane komuś zawsze do nas powraca" pamiętajmy o tym na co dzień! 


Film z YouTube


Na koniec apelu zostały podsumowane konkursy oraz rozdane nagrody.

1. Po etaie szkolnym wojewódzkich konkursów przedmiotowych do etapów rejonowych zakwalifikowali się:
- z języka polskiego - Julia Bąk 3a, Marta Kajstura 7a

- z matematyki - Andrzej Chucher 2b, Renata Czyż 3b, Sebastian Kowalik 3b

- z geografii - Andrzej Chucher 2b

- z fizyki - Paweł Pietrzyk 3b

- z historii - Jakub Puzoń 2a

2. Laureatką Konkursu na List Roku została Aleksandra Żydek 7a

3. Uczennice klas VI zajęły II i III miejsce w konkursie teatralnym "Żyj bez uzależnień"

4. Konrad Kuboszek zajął VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej

5. Martyna Kot zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pod kolorowym
 parasolem jesieni" w Rzeszowie

6. Sebastian Kowalik i Jakub Puzoń - awans do etapu powiatowego w tenisie stołowym

7. Awans do etapu grupowego chłopców (gimnazjum) w piłce ręcznej

8. Awans do etapu powiatowego dziewczęta i chłopcy (gimnazjum) w biegach przełajowych

9. Grupa muzyczna od. gimnazjum zajęła I miejsce na Przeglądzie Pieśni Patriotycznej na etapie gminnym i awansowała do następnego etapu

10.Podsumowanie konkursu czytelniczego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Wyróżnienia :

Karolina Krymiec kl. II

Łukasz Muras kl. III a

Jerzy Kołodziejczyk kl. Va

Magdalena Szkrobol kl. V a

Gloria Oszek kl. V a

Aleksandra Żydek kl. VII a

Udział:

Zofia Lukasek kl. III b

Karolina Baszczyńska kl. III a

Nadia Barcik kl. II

Damian Muras kl.II

Julia Różycka kl. V a

Amelia Król kl. V a

Jan Krzempek kl. V a

Bartłomiej Przemyk kl. V a

Miłosz Kajstura kl. V a

Katarzyna Sierny kl. VI a

 Wyróżniono również nauczycieli :

P. Wiesławę Strządałę, P. Beatę Mulczyńską, P. Martynę Steklę i P. Bartłomieja Pokładnika.ZABAWA ANDRZEJKOWA

opublikowane: 3 gru 2017, 15:17 przez Magdalena Mleczko

    

     We wtorek 28 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas 1-3 bawili się od 16:00 do 17:30 natomiast klasy starsze od 17:00 do 19:00. Tańce, układy  zumby i inne zabawy taneczne nie miały końca. Nie mogło również zabraknąć popcornu oraz waty cukrowej, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem:) 

Film z YouTube
Sukces Koła Teatralnego

opublikowane: 29 lis 2017, 13:44 przez Magdalena Mleczko

   

     23 listopada uczennice uczestniczące w zajęciach koła teatralnego wraz z opiekunem koła, panią Beatą Mulczyńską wzięły udział w konkursie „Żyj bez uzależnień” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Uczennice zaprezentowały dwie scenki profilaktyczne i oba zespoły znalazły się na podium! 
Miejsce II ze scenką „O królewnie Śnieżce bajka inaczej” zajęły: Klaudia Biernat, Ania Pudełko, Kasia Sierny i Kornelia Stokłosa. 
Na trzecim miejscu znalazły się Asia Klimek, Marta Pustelnik, Martyna Sajdok i Kornelia Waliczek. Dziewczęta zaprezentowały scenkę „Leń – wersja współczesna” dotyczącą uzależnienia od Internetu. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a zainteresowanych zapraszamy do galerii zdjęć oraz na stronę http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,12300,-zyj-bez-uzaleznien-.html , gdzie można obejrzeć fotorelację z konkursu.


EWAKUACJA

opublikowane: 29 lis 2017, 13:34 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 29 lis 2017, 13:35 ]


Znalezione obrazy dla zapytania ewakuacja gif

    Dnia 23 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów
 i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. Równo o godzinie 10 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami  opuścili szkołę udając się do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Budynek szkoły opuścili również wszyscy pracownicy szkoły. W akcji brała udział jednostka Straży Pożarnej ze Skoczowa. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, a po zakończeniu wszyscy udali się do swoich obowiązków.


Film z YouTube


1-10 of 303