Aktualności


Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

opublikowane: 23 cze 2019, 13:59 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 23 cze 2019, 15:11 ]

    
Znalezione obrazy dla zapytania koniec roku szkolnego gif
    19 czerwca 2019r. zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.  W tym dniu odbyły się dwie akademie. Dla grupy młodszej klas 1-4 przedstawienie przygotowała kończąca swój pierwszy etap edukacji klasa 3. Dla grupy drugiej podsumowanie i prezentacje przygotowały klasy kończące gimnazjum i ósmoklasiści. Pani dyrektor Aleksandra Paszanda wręczyła wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły.
    Nie zabrakło oczywiście wzruszeń żegnając kończących edukację w naszej szkole uczniów, ale również i pracowników, którzy udali się na zasłużoną emeryturę czy zmienili miejsce pracy. 
    Swoje podziękowania i podsumowanie pracy na stanowisku dyrektora szkoły przedstawiła również pani Paszanda, której serdecznie dziękujemy za 11 lat opieki i kierowania naszą placówką. 

Ze smutkiem żegnamy miniony rok szkolny, ale z radością witamy wakacje.

Wszystkim życzymy wspaniałego odpoczynku i bezpiecznych wakacji!!Film z YouTubeFilm z YouTubeKOMERS

opublikowane: 11 cze 2019, 13:46 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 14:20 ]

8 czerwca 2019r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz ósmoklasiści brali udział w komersie. 
O 17:00 w OSP Mnich zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy uczniowie pięknie zatańczyli poloneza, którego przygotowywali przez ostatnie tygodnie.
Nie zabrakło oczywiście emocji, wzruszeń, podziękowań.
 Po części oficjalnej uczniowie wspaniale bawili się w rytm muzyki.


Film z YouTube
Film z YouTubeFilm z YouTube


"Jak nie czytam, jak czytam"

opublikowane: 9 cze 2019, 08:35 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 9 cze 2019, 08:48 ]

 
   


 Kolejny raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły nam wyjść w plener. Jednak dla nas nie ma przeszkód i zorganizowaliśmy wspólne czytanie na dużej sali gimnastycznej. Każdy uczestnik znalazł sobie wygodne miejsce gdzie na kocyku przy ulubionej książce poświęcił się czytaniu. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia:)


Film z YouTube
"Razem" - wyjątkowe spotkanie

opublikowane: 9 cze 2019, 08:24 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 9 cze 2019, 08:25 ]


Znalezione obrazy dla zapytania dłonie gif


    
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" w Chybiu co roku jest organizatorem kolonii połączonych z rehabilitacją.

W sobotę 1 czerwca w godzinach 9.30 - 14.30 odbyło się spotkanie przedkolonijne dla osób niepełnosprawnych oraz opiekunów wolontariuszy wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjny do Głuchołazów w naszej szkole.

Jest to bardzo ważne spotkanie podczas, którego spotykają się podopieczni i ich rodzice z wolontariuszami.

W tym roku SP w Mnichu przygotowała miejsce na to spotkanie oraz warsztaty na temat zdrowego żywienia dla rodziców przeprowadzone przez p. Ścibisz. Pozostali nauczyciele przygotowali poczęstunek składający się wyłącznie ze zdrowych dań i napojów. Nie zabrakło również uczniów. Gimnazjaliści w składzie: Wiktoria Żur, Wiktoria Dąbrowska, Karolina Kublińska, Natalia Ostapowicz, Nikola Biernat, Miłosz Pietrzyk oraz Jakub Linnert spisali się na medal.

Film z YouTube


Zumba

opublikowane: 9 cze 2019, 08:01 przez Magdalena Mleczko

    Od początku kwietnia w naszej szkole wprowadziliśmy jeden dzień, gdzie uczniowie mają szansę spędzić przerwę inaczej niż zwykle - tańcząc Zumbę. W minionym tygodniu, korzystając z pięknej aury pogodowej postanowiliśmy zatańczyć na boisku szkolnym. Więcej było obserwatorów, aniżeli tańczących. Ale jak to mówią "pierwsze koty za płoty" i następnym razem być może proporcje ulegną zmianie. :)

      


       

      


   
Sukces naszej uczennicy

opublikowane: 3 cze 2019, 12:33 przez Magdalena Mleczko

Martyna Sekuła z klasy 7a zdobyła wyróżnienie w XIII Transgranicznym Gwarowym Konkursie Recytatorskim w Pierśćcu. Martyna zaprezentowała się z wierszem Jana Chmiela "Antybijotyki".

XXIII RAJD ROWEROWY

opublikowane: 2 cze 2019, 14:14 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 3 cze 2019, 12:41 ]

Podobny obraz
W tym roku nasza szkoła była współorganizatorem XXIII już Rajdu Rowerowego. 25 maja 2019r. wszyscy uczestnicy rajdu zgromadzili się na boisku szkolnym. W tym roku do pokonania była trasa 34 km. Półmetek odbył się przy OSP Kowale gdzie na uczestników przygotowane były różnego rodzaju atrakcje: zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, poczęstunek. Meta tradycyjnie w Amfiteatrze w Chybiu. 
Uczestnicy rajdu mogli cieszyć się piękną pogodą.


           
        

      

        
Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 26 maj 2019, 07:09 przez Magdalena Mleczko

    Podobny obraz
    3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Konstytucja 3 maja wprowadzała ład i porządek do zanarchizowanych rządów magnaterii.

Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy i nauki. Również w tym roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel. 21 maja 2019r uczniowie klas trzecich gimnazjum zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Wszystkim bardzo spodobał się i wzruszył symboliczny taniec ORŁA BIAŁEGO.


Film z YouTube


Gala Laureatów

opublikowane: 7 kwi 2019, 12:29 przez Magdalena Mleczko

2 kwietnia 2019r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku- Białej miała miejsce  uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.

Konkursy przeprowadzane były w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Aby zdobyć tytuł laureata, uczestnik danego konkursu musiał uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia na etapie wojewódzkim. W bieżącym roku szkolnym takim osiągnięciem może poszczycić się 812 uczniów z całego województwa śląskiego. W powiecie cieszyńskim taki sukces osiągnęło 37 uczniów. Wśród wyróżnionych jest aż 3 uczniów naszej szkoły:

Karolina Kublińska -laureatka WKP z Biologii (opiekun - p.Marcin Zarzycki)

Andrzej Chucher- laureat WKP z Języka Polskiego (opiekun- p. Grażyna Orawiec)

Jakub Linnert- laureat WKP z Chemii (opiekun - p. Bernadeta Josek)

Uczniowie - laureaci  zwolnieni są z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, co jest także równoznaczne z uzyskaniem przez nich najwyższego wyniku. Mają również pierwszeństwo wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. 

Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


   

          


NIEZWYKLI GOŚCIE...

opublikowane: 3 kwi 2019, 14:10 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 14:18 ]
03 kwietnia naszą szkołę w ramach obchodów Dnia Osoby Niepełnosprawnej- odwiedzili nauczyciele wraz z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.Najpierw wychowankowie SOSWNiS wykonali pokaz gry na bębnach. Następnie jeden z wychowawców udzielił uczniom naszej szkoły nauki krótkiego kursu języka migowego. Podzielił się on także doświadczeniem i wiedzą na temat życia i komunikacji osób niesłyszących i słabosłyszących. W dalszej części wizyty odbyło się spotkanie z gośćmi z Raciborza w klasie 6a. Świadomość naszych uczniów została wzbogacona o nowe wiadomości i doświadczenia z zakresu niepełnosprawności.

Film z YouTube


1-10 of 408