Aktualności


Gala Laureatów

opublikowane: 7 kwi 2019, 12:29 przez Magdalena Mleczko

2 kwietnia 2019r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku- Białej miała miejsce  uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.

Konkursy przeprowadzane były w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Aby zdobyć tytuł laureata, uczestnik danego konkursu musiał uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia na etapie wojewódzkim. W bieżącym roku szkolnym takim osiągnięciem może poszczycić się 812 uczniów z całego województwa śląskiego. W powiecie cieszyńskim taki sukces osiągnęło 37 uczniów. Wśród wyróżnionych jest aż 3 uczniów naszej szkoły:

Karolina Kublińska -laureatka WKP z Biologii (opiekun - p.Marcin Zarzycki)

Andrzej Chucher- laureat WKP z Języka Polskiego (opiekun- p. Grażyna Orawiec)

Jakub Linnert- laureat WKP z Chemii (opiekun - p. Bernadeta Josek)

Uczniowie - laureaci  zwolnieni są z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, co jest także równoznaczne z uzyskaniem przez nich najwyższego wyniku. Mają również pierwszeństwo wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. 

Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


   

          


NIEZWYKLI GOŚCIE...

opublikowane: 3 kwi 2019, 14:10 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 14:18 ]
03 kwietnia naszą szkołę w ramach obchodów Dnia Osoby Niepełnosprawnej- odwiedzili nauczyciele wraz z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.Najpierw wychowankowie SOSWNiS wykonali pokaz gry na bębnach. Następnie jeden z wychowawców udzielił uczniom naszej szkoły nauki krótkiego kursu języka migowego. Podzielił się on także doświadczeniem i wiedzą na temat życia i komunikacji osób niesłyszących i słabosłyszących. W dalszej części wizyty odbyło się spotkanie z gośćmi z Raciborza w klasie 6a. Świadomość naszych uczniów została wzbogacona o nowe wiadomości i doświadczenia z zakresu niepełnosprawności.

Film z YouTube


Światowy Dzień Świadomości Atyzmu

opublikowane: 3 kwi 2019, 13:49 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 14:11 ]


Znalezione obrazy dla zapytania zapal się na niebiesko

    2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy to święto. W tym roku chcieliśmy zaprosić do akcji nie tylko uczniów i pedagogów naszej szkoły, ale jak najwięcej osób z naszej społeczności lokalnej. Dlatego postanowiliśmy zorganizować happening, by mieszkańcy Gminy Chybie choć na chwilę zatrzymali się i zastanowili nad problemem jakim jest autyzm.

    Przygotowania do tego wydarzenia trwały w szkole cały tydzień poprzedzający tę datę. Uczniowie wraz z nauczycielami na lekcjach wychowawczych oglądali filmiki, czytali bajki terapeutyczne, by w jak najlepszy sposób obyć się z tematem autyzmu. Każda klasa miała za zadanie stworzyć plakat z hasłem, które najbardziej kojarzyło się uczniom z tematem autyzmu.

    I tak 50 uczniów, zaopatrzonych w dużą liczbę plakatów i balony unoszące się nad naszymi głowami wyruszyło w drogę ulicami naszej gminy. Naszym celem były spojrzenia mieszkańców, ich refleksja i zastanowienie się „co oni na tych plakatach mają”. Cel w 100% został osiągnięty – ludzie zatrzymywali się, czytali, pytali, zabierali ulotki. Niektórzy nawet zgodzili się na udział w krótkiej sondzie i odpowiadali na pytania związane z niepełnosprawnością, autyzmem i innymi chorobami. Przemierzając ulice wstępowaliśmy do różnych instytucji, by przypomnieć o tym dniu, by poprosić o solidarność z osobami chorymi na autyzm. Wszędzie zostaliśmy ciepło przyjęci, otrzymaliśmy wsparcie, słowa podziwu i aprobaty.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tego dnia, a szczególnie Komendzie Policji w Strumieniu za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas przejścia ulicą Cieszyńską, właścicielom sklepu papierniczego „Papiernik” za obdarowanie nas niebieskimi balonami napełnionymi helem, Gminie Chybie za obdarowanie nas czapeczkami z logo gminy, Bibliotece publicznej i Przedszkolu w Chybiu za słodki poczęstunek, Przedszkolu w Mnichu za prezent upamiętniający ten dzień.


Film z YouTubeOgólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

opublikowane: 2 kwi 2019, 22:58 przez Magdalena Mleczko

Znalezione obrazy dla zapytania ogólnopolski turniej brd


Przedstawiamy kolejny sukces naszych uczniów:

I miejsce w eliminacjach gminnych do powiatu, które odbyły się w tym roku w Szkole Podstawowej w Mnichu 20 marca 2019r. 

 

I miejsce Drużynowe/ na 40 szkół.

 

Naszą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie:

 

Damian Folek, Jerzy Kołodziejczyk, Marlena Zielińska, Maria Gabryś

 

Wyniki Indywidualne/ na 90 uczestników.

 

I miejsce Damian Folek

 

II miejsce Marlena Zielińska

 

VII miejsce Jerzy Kołodziejczyk

 

 

 

III miejsce na szczeblu powiatowym, który miał miejsce w Gimnazjum

 w Kończycach Wielkich 30 marca 2019r. 

 

 

Turniej BRD składał się z trzech etapów:

 

1) test ze znajomości przepisów ruchu drogowego (każdy uczestnik) dla szkół podstawowych = dwa testy – pierwszy składa się z 25 pytań obejmujący zagadnienia dot. zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, drugi obejmuje 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

 

2) pokonywania sprawnościowego toru przeszkód na rowerze (każdy uczestnik) Uczestnicy w trakcie toru przeszkód na rowerze musieli się zmagać z takimi przeszkodami jak:
slalom z ograniczeniem, tarka, rynna, slalom kółkowy – żmijka, równoważnia, zatrzymanie w miejscu oraz przeszkoda mająca pokazać umiejętność nawracania, którą tworzyła łezka o średnicy 2m.

 


3) I pomoc przedmedyczna – zadanie praktyczne dla całej drużyny. Konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej polega na wykonaniu przez całę drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego.

 

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc odebrali pucharyi pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy turnieju BRD otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne gminy.

Apel

opublikowane: 31 mar 2019, 09:55 przez Magdalena Mleczko


Podobny obraz
W piątek 29 marca 2019r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów. 
Wszyscy cieszący się sukcesami na skalę gminy, powiatu czy województwa, a nawet laureaci międzynarodowych konkursów mieli okazję zaprezentować się całej szkole i pochwalić swoimi WIELKIMI  sukcesami. Była to również zachęta dla uczniów mniej aktywnych, przekonali się oni, że warto brać udział 
w konkursach i da się osiągnąć sukces.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Film z YouTube


Wizyta strażaków

opublikowane: 31 mar 2019, 08:41 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 31 mar 2019, 09:01 ]

Znalezione obrazy dla zapytania strażak gif


We czwartek 27 marca naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichu. Przeprowadzili zajęcia dla uczniów z klas V i VI. Ich celem, przede wszystkim było przećwiczenie i przypomnienie zasad z pierwszej pomocy i zachowania się w różnych sytuacjach niebezpiecznych.

Ich wizyta miała również inny cel, przyszli, by zachęcić uczniów tychże klas do przyłączenia się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. By zechcieli zaangażować się w sprawy społeczności lokalnej, by zawarli nowe znajomości, by również odnaleźli alternatywę dla komputer i innych urządzeń elektronicznych.

Pierwsza zbiórka odbędzie się 6 kwietnia o godz. 10.00 w strażnicy OSP Mnich. 


Film z YouTubeMnich kibicował!

opublikowane: 28 mar 2019, 13:27 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 28 mar 2019, 13:29 ]

26 marca 2019r. już tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami udali się do Bielska Białej na Stadion Miejski. Uczniowie bardzo zacięcie kibicowali naszej młodzieżowej reprezentacji, która zmagała się z  reprezentacją Niemiec. Mecz towarzyski z Niemcami był dla polskiej kadry sprawdzianem przed mistrzostwami świata U20, które w czerwcu odbędą się w Polsce. Mimo przegranej wszyscy wrócili pełni emocji i zadowolenia z polskiej drużyny. 

   

  

  Góra grosza

opublikowane: 28 mar 2019, 13:07 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 31 mar 2019, 04:27 ]

Przed feriami zimowymi,  w naszej szkole trwała akcja Góra Grosza. Uczniowie przez 2 tygodnie zbierali drobne pieniądze, by zebrać ich jak najwięcej. Cel był jeden – wesprzeć dzieci będące w domach dziecka.

I… udało nam się pobić wszelkie wcześniejsze rekordy, bo:

- w roku szkolnym 2015 / 2016 zebraliśmy 226  30 gr – czyli 10 kg miedziaków

-  w roku szkolnym 2016 / 2017 zebraliśmy 139  09 gr – czyli 6 kg miedziaków

- w roku szkolnym 2017 / 2018 zebraliśmy 290  27 gr – czyli 14 kg miedziaków

A ten rok przyniósł  nam 449 zł 25 gr – czyli 25,9 kg miedziaków.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zebrania tak dużej kwoty. Razem mamy wielką siłę J

Charytatywna zumba II

opublikowane: 28 mar 2019, 13:03 przez Magdalena Mleczko

Znalezione obrazy dla zapytania taniec zumba obrazek


W poniedziałek 4 marca w naszej szkole, już po raz drugi odbyła się charytatywna Zumba. Jak poprzednim razem, cel był jeden – by finansowo wesprzeć leczenie naszej uczennicy Patrycji Filapek.

Organizując to wydarzenie, nie byłyśmy pewne, czy przyjdą nieliczni, czy zjawią się tłumy, ile osób będzie, czy mała salka, czy może duża sala gimnastyczna…? Przygotowałyśmy się tak, by nic nas nie zaskoczyło. I znów, oprócz dobrej zabawy, chciałyśmy czymś poczęstować naszych gości, by był choć krótki czas na rozmowę, wzajemny uśmiech. Tym razem wpadłyśmy na pomysł – zdrowe, świeżo wyciskane soki. To był strzał w dziesiątkę!

No i nadszedł ten dzień, zapisało się 30 pań, jednak panie nadciągały i nadciągały… nasza lokalna społeczność (kobieca!!!) stanęła na wysokości zadania. Sala pękała w szwach, dziewczyny z 7 klasy naliczyły pięćdziesiąt parę osób. I tak, już po raz kolejny dobra zabawa, połączona z dobrocią naszych serc przyniosła 2250 zł, które przekazaliśmy mamie Patrycji z myślą, że choć w małym stopniu przyczynimy się do poprawy stanu zdrowia, ale przede wszystkim wywołamy uśmiech na twarzach całej jej rodziny.

* Kuba Suchan, Janek Pisarek i Nikodem Waleczek znów nie zawiedli i zadbali o oprawę muzyczną całego wydarzenia – dziękujemy.

                                                                  Urszula Skotnica, Paulina Kajstura

Dzień Kolorowej Skarpetki

opublikowane: 28 mar 2019, 12:42 przez Magdalena Mleczko   [ zaktualizowane 2 kwi 2019, 23:27 ]


    21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu dodatkową, kolorową niepasującą skarpetkę na znak solidarności z osobami z trisomią 21. Niektóre klasy wykonały na zajęciach plastycznych kolorowe, różne skarpety, nie do pary, symbolizujące dodatkowy chromosom. Odbyły się również w niektórych klasach warsztaty przygotowujące do kontaktu z osobami z Zespołem Downa. Dzieci próbowały prowadzić rozmowy z piankami w ustach oraz wycinać nożyczkami, kleić, kolorować, pisać, przewlekać, sznurować, układać puzzle w zimowych rękawiczkach. Uczniowie zapoznali się też z treścią książki ,,Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś".

 


Film z YouTube


1-10 of 400